79 URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

14 października obchodziliśmy 79 urodziny naszej ulubionej postaci bajkowej-Kubusia Puchatka .W związku z tym od 10 października we wszystkich salach panie wraz z dziećmi zorganizowały przepiękne,kolorowe kąciki Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.Dzieci przyniosły pluszaki ,książki kolorowanki i inne gadżety o Kubusiu.Panie i chętni rodzice czytali dzieciom książki o jego przygodach.

Pani Kiedrowicz czytała dzieciom z grupy Duszków.

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom wzięliśmy udział w konkursie na najciekawszy prezent i życzenia dla Kubusia Puchatka.Dzieci przygotowywały laurki ,wiersze i prezenty,po które miał osobiście sie stawić.
Tak się też stało-dzieci entuzjastycznie powitały Kubusia Puchatka na sali
gimnastycznej.Jak to zwykle bywa na urodzinach odśpiewały mu najpierw gromkie 100 lat.Potem przyszła kolej na prezenty.Okazało się,że dzieci oprócz pięknych życzeń,wierszy grupowych przygotowały też życzenia i prezenty indywidualnie z rodzicami w domu.Były to prawdziwe arcydzieła!

Za każdy prezent dostawało się małe conieco. />
A to wiersz grupy Duszków:

Kochaany Kubusiu-w dniu Twojego urodzenia,
Z sreca płyną te życzenia:
ZDROWIE ZAWSZE NIECH CI SŁUŻY,DUŻO SŁOŃCA, NIGDY BURZY,
MIODKU BECZEK 100 TYSIĘCY I PRZYJACIÓŁ JAK NAJWIĘCEJ,
W TEN JESIENNY PIĘKNY CZAS NIECH ŚPIEWA STUMILOWY LAS,
WESOŁO NIECH BRZĘCZĄ PSZCZÓŁKI I MUSZKI,
-TEGO CI ŻYCZĄ RADOSNE DUSZKI!!!

Po życzeniach wszystkie dzieci tańczyły przy muzyce i Kubusiowych mruczankach.

..dziś są Twoje urodziny ,więc wesoło się bawimy... />
Przyszedł czas na lubiony moment dla dzieci- konkursy Kubusia.
Najpierw były pytania „z bardzo praktycznej beczułki”.Okazało się ,że dzieci dużo wiedzą o Kubusiu,jego autorze,przyjaciołach,przygodach i przyzwyczajeniach.

Ewie i Oli pytania nie sprawiały kłopotu. />
Nastepny konkurs był bardzo słodki.Dzieci musiały wylizać „małe conieco” z talerzyka,a Kubuś tylko patrzył.

..a małe co nieco to oczywiście miodek...

Wiele śmiechu było podczas zabawy ze zgubionym ogonkiem Kłapouchego.W tym konkursie brała udział Pani dyrektor,która musiała przypiąć ogonek do sylwety osiołka,mając zasłonięte oczy! Ale z pomocą dzieci, które bardzo kibicowały i podpowiadały szybko zadanie zostało wykonane.

Wbrew pozorom to wcale nie było łatwe! />

Kolejny konkurs nosił nazwę” kto pierwszy zje marchewkę?”Dzieci z szybko chrupały przysmak Króliczka, a kibice dopingowali przedstawicieli swoich grup.

...Mikołaj ,Piotruś i nne dzieci- wszyscy bardzo szybko chrupali... />
Kubuś cały czas częstował małym conieco w postaci cukierków i lizaków.Na koniec zaprosił dzieci do zjedzenia słodkiego podwieczorku.
Dzień ten na pewno na długo pozostanie w pamięci naszej i dzieci.Miło było patrzeć na roześmiane i szczęśliwe buzie przedszkolaków.Dzieci chętnie brały udział w konkursach i zabawie.Dowodem mogą być piękne wiersze i rymowanki ułożone przez dzieci w domu, ciekawe prace plastyczne i laurki.Dużym plusem tej imprezy jest właśnie aktywność rodziców, czytali oni bajki i pomagali dzieciom wykonać zadania.
Wszystko to jest dla nas -nauczycieli- dużą motywacją do organizowania takich imprez i uroczystości!
/Ewelina Głomska,Mirka Janikowska/