ANDRZEJKOWY BAL PASIASTYCH

  
Wydawnictwo LektorKlett – zaprosiło przedszkola z całej Polski do zorganizowania – każdy u siebie – Basiowego Balu Pasiastych. W naszym przedszkolu taki bal postanowiły zrobić panie wraz z dziećmi z grupy Żabki i Misiaki.
Basia lubi dzieci. Dzieci lubią Basię. Dlatego skorzystaliśmy z zaproszenia i 29 listopada urządziliśmy jedyny w swoim rodzaju bal i ubraliśmy się wszyscy w paski, bo Basia uwielbia PASKI.

  
Na bal zaprosiliśmy też rodziców, którzy również przyszli wystrojeni w paski. Tego właśnie dnia budynek Przedszkola „Bajka” zapełniły „Pasiaste rodziny”, by uczestniczyć w Basiowym balu.
Na początku rodzice dowiedzieli się kim jest Basia. Już po krótkiej chwili wszyscy wiedzieli, dlaczego ubraliśmy się w paski.

  
Basia zaprosiła dzieci i rodziców do wspólnych zabaw tanecznych. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnych andrzejkowych wróżb. Wróżeniem zajęły się ,,prawdziwe wróżki", które zamieniły się we wróżkę Fantazję, Ksenę, Semirę i Matyldę i wprowadziły wszystkie dzieci w magiczny nastrój.

   Dzieci bardzo przejęte losowały kolejne wróżby: kim będę w przyszłości, co lubię robić, jaki jest ulubiony kolor, o czym marzę. Wszyscy pasiaści tańczyli i wzięli aktywny udział w wielu ciekawych, zabawnych konkursach. Dzieci wraz z rodzicami miały też możliwość układania puzzli, na których była oczywiście gwiazda wieczoru – Basia. Pełne wrażeń przedszkolaki otrzymały dyplom pasiastego przyjaciela Basi i słodycze. Niespodzianki te znajdowały się w czarodziejskim kufrze. Mogły je otrzymać dopiero wtedy, gdy odczytały tajemniczy list od wróżek.

Rodzice zadbali o słodki poczęstunek, bo dzieci po trudach zabawy chętnie korzystały z chwili wytchnienia… Ileż było radości!

 

                                                                                             HB & BMG

              /więcej zdjęć w fotogalerii/