BAJKOWY POCIĄG PO EUROPIE

   WRÓŻKA UNIA, ANTOŚ I MILENKA
„Poznajemy kraje Unii Europejskiej” to jedno z wielu założeń w programie rocznym naszego przedszkola. Prace rozpoczęliśmy od gromadzenia fachowej literatury dotyczącej zadania. Następnie każda z grup dokonała wyboru państwa UE do prezentacji. W każdej sali zorganizowano „Kącik europejski”, w którym gromadziliśmy rekwizyty, albumy, widokówki, foldery, przedmioty charakterystyczne dla danego państwa. Tematyka europejska wzbudziła duże zainteresowanie wśród dzieci i rodziców, którzy bardzo zaangażowali się we wzbogacanie kącików europejskich.
   MOTYLKI - CZECHY
Dzieci nauczyły się rozpoznawać flagę Unii Europejskiej i wybranych państw oraz ich hymny. Zrozumiały i potrafią wyjaśnić znaczenie słowa „unia”.
   PANIE Z BIEDRONEK Maluszki także włączyły się do projektu. Skupiły się jednak na poznawaniu własnej ojczyzny – znaków narodowych, legend, zwyczajów i elementów folkloru.
 

 
   DUSZKI - WĘGRY
W miesiącu maju, kiedy obchodzony jest Dzień Europy w Chojnickim Domu Kultury zorganizowaliśmy imprezę, która przebiegała pod hasłem: „Bajkowy pociąg po Europie”. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, pracowników przedszkola i rodziców udało nam się zaprezentować w bajkowym pociągu kultury innych narodów.

   PSZCZÓŁKI - WŁOCHY
Dzieci zabrały Rodziców i swoich bliskich do Szwecji, Grecji, Holandii, Hiszpanii, Włoch, Czech, Węgier i Francji. Koncert poprowadziła Wróżka Unia – w tej roli wystąpiła pani Justynka wspierana przez Antosia i Milenkę z grupy Misiaki.
 
   JULKA MAKSIU
Na potrzeby naszej gali została nagrana piosenka przewodnia "Pociąg do Europy", którą w studiu nagraniowym zaśpiewały sześciolatki – Julka i Maksiu.
 
 
 
 
 
   MISIAKI - GRECJA
Każda grupa przedstawiła wybrane państwo wierszem i zaprezentowała taniec do muzyki ludowej lub charakterystycznej dla tego kraju. Koncert był wielkim przeżyciem, zarówno dla dzieci jak i rodziców, którzy mogli podziwiać swoje pociechy na dużej scenie. Jeszcze raz brawa dla naszych przedszkolaków!
  
 
   GUMISIE - HISZPANIA ŻABKI - FRANCJA KRECIKI - HOLANDIA

 
 
 
 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszego koncertu. Szczególne podziękowania należą się pani Krysi, która nigdy nas nie zawiodła i po raz kolejny napisała ciekawy scenariusz uroczystości, pani Ani za namalowanie pięknej dekoracji oraz paniom Iwonce i Halince za poświęcenie ogromu czasu i serce włożone w uszycie strojów.

   JEŻYKI - SZWECJA
 

                                                                                                                                    HB & BMG