Biedroneczki

Poranna gimnastyka czas start

 

Propozycje zabaw matematycznych. 

Prosta zabawa dla dzieci podczas której dziecko uczy się orientacji i odtwarzania. Potrzebujemy dużą kartkę przedzieloną na pół i kilka takich samych przedmiotów (zabawek) lub figur. Dziecko lub rodzic układa kolejne przedmioty na jednej stronie kartki papieru, a druga osoba obok układa te same przedmioty w odpowiednie miejsca.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Klasyfikujemy, układamy zbiory, utrwalamy kolory. 

Zadanie polega na segregowaniu zabawek, figur w zbiory według różnych reguł np. układanie w szeregu takich samych zabawek plus jednej dodatkowej odbiegającej od nich, zabawek w jednym kolorze jedna inna, jednej wielkości jedna inna itd.

matematyka-dla-dzieci-3-1024x683

Kolejna dawka wiosennej muzyki.

Prace plastyczne. 

Bocian z gotowych elementów. 

Screenshot_20200327_080613

Wiosenne bazie.

Ćwiczymy motorykę małą – rolujemy plastelinę na długie wałki, tworzymy kulki z plasteliny i przyklejamy.

FB_IMG_1585255530059

Teraz czas na zabawy ruchowe

1. Kot i mysz

Do gry wykorzystaj zabawkę – mysz, uformuj ją z papieru lub narysuj. Mysz schowaj w dowolnym miejscu w pokoju. Dziecko zamienia się w kota. Jego zadaniem jest upolowanie myszy. Ważne jest, by maluch zachowywał się przy tym jak kot – chodził na czworakach, prężył się. Jeżeli pojawi się pies (możesz nim być ty lub inny członek rodziny), kot musi jak najszybciej wrócić w bezpieczne miejsce (oznacz je np. kocykiem). Kiedy pies zniknie z pola widzenia, dziecko ponownie zaczyna szukać myszy. Zabawa trwa do momentu, kiedy dziecku uda się upolować mysz.

2. Ogień – burza – powietrze

Włącz energiczną muzykę, do której dziecko będzie tańczyć. Wytłumacz maluchowi zasady – jeżeli wyłączysz piosenkę i krzykniesz ogień, zadaniem dziecka jest się na coś wspiąć; hasło – burza, oznacza, że dziecko ma jak najszybciej się położyć, okrzyk – powietrze, to znak, żeby zastygnąć w bezruchu. Im więcej osób uczestniczy w zabawie, tym lepiej.

Pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia