BRACTWO RYCERSKIE HERBU TUR – W PRZEDSZKOLU

  
24 lutego 2012 odbyło się w naszym przedszkolu, pierwsze tego typu, spotkanie z Braćmi i Siostrami „Bractwa Rycerskiego Herbu Tur”– na czele z Panem Bogdanem Kuffel oraz Ryszardem Szałasińskim z Toruńskiej Szkoły Fechtunku, zorganizowanego przez Panie: Barbarę Masłoch-Gatz oraz Beatę Kufel.

  
Przybyłych do "Bajki" gości powitały dzieci z grupy "Jeżyki", które zatańczyły menueta do suity orkiestrowej „Water Music” G.F.Haendel’a.

  
Na spotkaniu dzieci z całego przedszkola miały okazję przybliżyć sobie tematykę rycerską i na chwilę przenieść się do czasów średniowiecza.

   
Męska część stowarzyszenia przedstawiła zbroje, rynsztunek rycerski, a także elementy walk rycerskich. Natomiast  Panie ubrane w starodawne stroje zaprezentowały tańce i zabawy plebejskie z omawianej epoki.

  
Przedstawiciele każdej z grup naszego przedszkola mogli wziąć udział w tańcu, a także w konkurencji zatytułowanej „Burzenie zamku”. Najwięcej punktów – celnych rzutów woreczkiem – uzyskał Franek z gr. Żabek. W nagrodę wygrany mógł zmierzyć się w walce z rycerzem Ryszardem. Wielką odwagą wykazała się także Milenka z gr. Misiaki, która na ochotnika podjęła wyzwanie do walki. Oczywiście oboje, zarówno Franek jak i Milenka, wygrali walkę przez poddanie 🙂
  
Dzieci żywo reagowały na to co mogły zobaczyć i w czym mogły uczestniczyć. Myślę, że była to dla nas niezapomniana lekcja historii.
Bractwu Rycerskiemu życzymy powodzenia, dziękujemy za przybycie i do zobaczenia 
 
 
                                                                                                                          Beata Kufel

                       /więcej zdjęć w fotogalerii/