Gra- „Kto przegoni bakterie?”

Kochane dzieci 🙂

Dzisiaj zapraszam was do wspólnej gry „Kto przegoni bakterie?” . Gra przeznaczona jest dla trzech osób, dlatego niezwykle ważne będzie zaangażowanie rodziców.

Zasady gry :

Każdy gracz układa przed sobą planszę (ręce pod kranem). Na planszy umieszcza pięć bakterii (okrągłe kartoniki na szarym tle). Prowadzący miesza kwadratowe kartoniki z bakteriami i mydełkami, po czym rozkłada je w rozsypce na środku stolika, kolorową stroną do blatu. Gracze w swojej kolejce losują jeden kartonik.

Wariant I: Kto wylosuje bakterię, odkłada ją w tym samym miejscu. Osoba, która wylosuje mydełko, zdejmuje ze swojej planszy jedną bakterię i odkłada ją do pudełka, a kartonik z mydełkiem odkłada w innym miejscu, tak aby innym utrudnić grę. Uczestnicy po kolei losują kartoniki.

Wariant II: Kto wylosuje kartonik z taką samą bakterią, jaką ma na swojej planszy, odkłada ją do pudełka, a wylosowany kartonik kładzie na to samo miejsce. Jeśli gracz wylosuje kartonik z bakterią, której nie ma na swojej planszy, wówczas traci kolejkę, a kartonik odkłada na swoje miejsce. Jeśli ktoś wylosuje mydło, może usunąć ze swojej planszy dowolną bakterię.

W obydwu wariantach wygrywa gracz, który jako pierwszy pozbędzie się bakterii ze swoich rąk. Gra toczy się dalej, aby wyłonić gracza, który zajmie drugie miejsce.

12

 

Udanej zabawy 🙂