Gwiazdkowe spotkania

   

  18 grudnia w przedszkolu już od rana panowała odświętna atmosfera. Czas oczekiwania wypełniały ostatnie przygotowania do przyjęcia Rodziców i tego wyczekiwanego, upragnionego gościa -Gwiazdora.

  

  W wykonaniu grupy Duszki obejrzeliśmy piękną inscenizację pt."Cudowne Boże Narodzenie". Po nich dzieci z grupy Gumisie pokazały bajkę "O srebrnej gwiazdce i świętym Mikołaju".

  

   Gdy przedstawienia się zakończyły   wszyscy nadstawiliśmy uszu- bo ktoś usłyszał znajomy dźwięk dzwonka. Dzieci pięknie usiadły i…….przyszedł oczekiwany gość.
"Dużą czapkę miał na głowie, worek z prezentami." Najodważniejsze dzieci, po zaśpiewaniu piosenki lub wyrecytowaniu wierszyka dostały "małe co nieco" w nagrodę.

  

  Po południu, gdy przyszli kolejni goście Rodzice w każdej sali rozbrzmiewały jasełkowe przedstawienia i kolędy. Wszystkie grupy przedstawiały inscenizacje świąteczne i dzieliły się tradycyjnym opłatkiem.

  

  Na koniec mieliśmy  jeszcze dla wszystkich niespodziankę. Do każdej sali zawitali tradycyjni, kaszubscy kolędnicy. Pokazali wszystkim jak powinno wyglądać
prawdziwe KOLĘDOWANIE. Dzieci ze zdziwienia otwierały usta, a te, które zazwyczaj biegają po sali -zamarły w bezruchu. Dźwięk kolęd w tak pięknym wykonaniu ich oczarował. Dopiero zachęta Diabełka  poderwała niektóre dzieci do tańca.
                      /M.Sz.