IX PRZEGLĄD BAJEK I BAŚNI W BAJCE

  

   Już po raz dziewiąty zaprosiliśmy do nas chojnickie przedszkola na coroczny Przegląd Bajek i Baśni w Bajce, który tym razem odbywał się pod hasłem "Bajki i baśnie w pantomimie". Na nasze zaproszenie przybyły do nas ze swoim przedstawieniem aż cztery przedszkola: "Wesołe przedszkolaki", Przedszkole Samorządowe nr 9 "Skrzaty", "Jarzębinka" i "Promyczek" oraz grupa "O" ze Szkoły Podstawowej nr 3.

  

Przegląd był okazją na otwarcie nowej sceny w naszej sali teatralnej. Dzieci mogły poczuć się na niej jak prawdziwi artyści i było to wyraźnie widoczne. Mimo trudnej sztuki, jaką jest pantomima, młodzi mimowie wspaniale potrafili przekazać widzom za pomocą ruchu, mowy ciała i gestów treść przedstawianych przez nich bajek i baśni.

  

Jako pierwsi wystąpili gospodarze imprezy, nasze 6-letnie "Duszki", przedstawiając baśń "Czerwony Kapturek". Tygodnie przygotowań pod kierunkiem nauczycielki Marzeny Cz. i Marylki K. przyniosły wspaniały efekt – wszyscy mali widzowie z wielkim zinteresowaniem śledzili losy bohaterki.

  
Po "Czerwonego Kapturka", tę piękną i znaną wszystkim baśń, sięgnęli także mali artyści z przedszkola nr 9 "Skrzaty" oraz z przedszkola "Promyczek". Baśń ta sama, ale różna, choć równie piękna, aranżacja. Teraz już na pewno wszystkie przedszkolaki z "Bajki" zapamiętają, że przestróg mamy zawsze warto słuchać.

   

         

"Wesołe przedszkolaki" przygotowały baśń o Kopciuszku i one również wykazały się prawdziwym talentem pantomimicznym. Swoją piękną grą pokazały wszystkim, że dobro i miłość zwycięży każde zło.

  

"Mój zielony świat" to bajka, którą przedstawiły dzieci z przedszkola "Jarzębinka". Była to bardzo pouczająca pantomima promująca dbałość o środowisko naturalne. Mali widzowie mogli zobaczyć co może się stać z "zielonym światem" jeśli nie będziemy o niego dbać.

  

Ostatnim przedstawieniem jakim mogliśmy podziwiać na tegorocznym przeglądzie, była baśń "Kot w butach" wystawiona przez grupę zerową ze Szkoły Podstawowej nr 3. Także ten występ, jak i  wszystkie poprzednie, został nagrodzony gromkimi brawami wyrażającymi uznanie młodych widzów. Wszyscy mali mimowie biorący udział w przeglądzie otrzymali również symboliczne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Wszystkim dzieciom i ich nauczycielkom za przygotowanie i pokazanie nam tych pięknych bajek i baśni serdecznie dziękujemy i już dzisiaj zapraszamy na jubileuszowy, X Przegląd Bajek i Baśni w Bajce w przyszłym roku.

                                                                                            /więcej zdjęć w fotogalerii/                  BMG