Konkurs Pani Jesieni.

9 listopada nauczycielki-Mirka J.,Ewelina G.i Danka P. rozpoczęły cykl konkursów przyrodniczych związanych z aktualną porą roku.
Konkurs poprzedziło spotkanie z panią Jesienią- była nią pani Danka- przebrana w jesienną suknię,z wiankiem z liści i jarzębiny na głowie.

/>
Jesień pomagała dzieciom odczytać zagadki umieszczone na liściach u jej sukienki,a potem przydzielała kasztany za poprawne odpowiedzi.
W zamian dzieci zaprezentowały wiersz J. Brzechwy „Pomidor”, „List do Pani Jesieni” i piosenkę „Na polanie w lesie”.
Konkurs „Co wiemy o jesieni?”przebiegał w dwóch etapach.Najpierw zadania rozwiązywały dzieci najmłodsze-Skrzaty i Smerfy.Maluchy rozpoznawały owoce i warzywa po dotyku,zbierały na czas rozsypane kasztany i malowały liście barwami jesieni.

/>
Dzieci starsze dostały zagadki nieco trudniejsze.Potrafiły połączyć liście z owocami drzewa i odpowiadały na pytania z koszyka jesieni.Potem segregowały warzywa i owoce i wypowiadały się na temat „Co zagraża naszej planecie?”.

Zagadkę rozwiązuje Ola S.,Bartek G. i Agnieszka P. />
Celem zabaw konkursowych było pogłębienie i usystematyzowanie wiedzy przedszkolaków o przyrodzie jesienią i wprowadzenieelementów radosnej rywalizacji.
Za swoją rozległą wiedzę wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Rodziców.

/>

/>
Podczas konkursu panowała miła atmosfera wesołej zabawy.Dzieci z radością przyjęły informację,że kolejna edycja takiego konkursu będzie, gdy nadejdzie zima.

/D.Podolska/