Kto ty jesteś? Polak mały

   Z okazji Święta Niepodległości starsze grupy naszego przedszkola przygotowały montaż słowno-muzyczny pt. "Kto ty jesteś? Polak mały." Na tę podniosłą uroczystość, która odbyła się w Chojnickim Domu Kultury, zaprosiliśmy rodziców. Za pomocą recytacji, pieśni i tańców patriotycznych dzieci przedstawiły historię Polski począwszy od zaborów państwa polskiego, aż do czasów obecnych – przynależności Polski do Unii Europejskiej. Autorką scenariusza niniejszej uroczystości jest nasza nauczycielka Krystyna Knitter.

   

  Miesięczne przygotowania dały wspaniały efekt. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła grupa Duszki, która przygotowała pięknego poloneza do muzyki W.Kilara z filmu "Pan Tadeusz" oraz najmłodsza grupa biorąca udział w przedstawieniu i po raz pierwszy występująca publicznie – grupa Kreciki. Jednak wszystkie grupy otrzymały zasłużone gromkie brawa. Były też łzy wzruszenia, ukradkiem ocierane przez rodziców.

  

  Mamy nadzieję, że ten szczególny dzień rozbudził w naszych dzieciach ducha patriotyzmu, a rodzice będą go podtrzymywać, aby miłość do ojczyzny nigdy nie wygasła.

                                           
                                    /więcej zdjęć w fotogalerii – przepraszamy za słabą jakość/                          BMG