MALUCHY WIEDZĄ, GDZIE DZWONIĆ PO POMOC!

  
Na początku roku szkolnego tematyka kompleksowa związana jest przede wszystkim z bezpieczeństwem. W ramach edukacji w tym celu wybieramy się na spacery – oglądamy skrzyżowania, przejścia dla pieszych, poznajemy niektóre znaki drogowe.

  
Każde dziecko wie, że najwięcej o ruchu drogowym wie Pan Policjant. W związku z tym 30 września gościliśmy w naszym przedszkolu Policjantów. Przedszkolaki przywitały zaproszonych gości piosenką o zasadach ruchu drogowego, następnie rozpoczęła się pogadanka profilaktyczna na temat bezpieczeństwa. Rozmawiano na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, a także o innych sytuacjach – w domu, przedszkolu czy przy zabawie. Policjant ostrzegał przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Nasi goście ciekawie opowiadali o swojej pracy zawodowej.

  

Podczas spotkania maluchy popisały się znajomością zasad przechodzenia przez jezdnię oraz wiedziały, pod jaki numer alarmowy trzeba zadzwonić w razie zagrożenia.

Naszym wychowankom znane są numery tel. 997, 998, 999 i 112.

  

Bardzo ciekawie było w radiowozie policyjnym i na wspaniałych motorach. Na pewno dużo przedszkolaków obiecało, że zostaną Policjantami. Tego i my im życzymy!

 

                     /więcej zdjęć w fotogalerii/                          HB & BMG