Międzyprzedszkolny konkurs o zdrowiu II edycja.

W piątek 5 maja odbyła się druga edycja miedzyprzedszkolnego konkursu na temat „Zdrowy styl życia”.
Organizatorem była Pani Basia Gut, a sponsorami nagród :Fundacja Ekologiczna Ziemi Chojnickiej i Zaborskiej,SANEPID w Chojnicah i PCK w Chojnicach.

Miło nam było gościć dzieci z wszystkich przedszkoli z naszego miasta i z gminny z oddziału zerowego w Charzykowach, Rychnowach,Lichnowach,Silnie i Pawłowie.
Imprezę rozpoczęły dziewczynki z grupy Gumisie piosenką ekologiczną i Michalina Szczesiak wierszem „Komedia przy myciu”.

/>
W czasie konkursu dzieci otrzymywały różne zadania do wykonania.Były puzzle, układanki i zagadki logiczne.Dwuosobowe zespoły swietnie sobie radziły i otrzymywały punkty za poprawna odpowiedź.

Dzieci doskonale znały zasady  życia zdrowego człowieka. />
Ciekawym zadaniem i sprawdzeniem wiedzy dzieci na temat ekologii i ochrony środowiska człowieka było zadanie z segregacją śmieci.
Dzieci miały za zadanie posegregować śmieci do pojemników z podziałem na papier,plastik,szkło i metal.Nie było to wcale łatwe,ale wspólnymi siłami…udało się.

/>

Za wykazanie się wiedzą o swoim zdrowiu i ochronie środowiska dzieci dostały piękne nagrody w postaci książek,kolorowych talerzyków,szczoteczki i pasty do zębów,a każde reprezentowane przedszkole również książkę i grę dydaktyczną.
Na koniec spotkania poczęstowaliśmy gości ciastem i soczkiem do popicia.

Po />
Uśmiech na twarzach dzieci był nagrodą dla nas jako organizatorów i mamy nadzieję ,że spotkamy się znowu za rok.
/M.Sz./