Misiaki i Kreciki w Myślęcinku

    , w nagrodę za zdobycie I miejsca w konkursie nt."Pomóżmy ptakom przetrwać zimę", Misiaki i Kreciki pojechały do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.Zwiedzanie rozpoczęło się przejażdżką kolejką wąskotorową .W czasie jazdy dzieci z zciekawieniem rozglądały się po okolicy.

 

 

   Dużą frajdą było oglądanie różnorakich zwierząt . Były ciekawe ptaki, ale dzieci szczególnie zainteresowały się gromadką dwutygodniowych i dwumiesięcznych małych dzików. Podobały im się piękne paseczki na sierści.

 

 

   Wielką furorę zrobiła rodzina żubrów, Najpierw pojawił się gubiący zimową sierść- tata żubr, za nim powolutku wyszła mama żubrzyca z czterowdniowym młodym.Dzieci rzucały marchewki, by zwabić żubry , a idealna cisza  pozwoliła im na dokładne obejrzenie małego żubrzyka, które chowało się za matką.

 

 

  W dalszej części ogrodu dzieci oglądały gatunki wierząt, których nie można spotkać w naszych pobliskich  lasach-zebry, strusie, niedżwiedzie, rysie,małpy, lamy, kangury i spacerujące pawie.Udało się nawet zobaczyć "pawie oczka" na rozłożonym ogonie.Paw na pewno chciał, by dzieci zwróciły na niego uwagę.

 Wrażeń było mnóstwo, dziękujemy sponsorowi i organizatorowi konkursu,którym był -Zaborki Park Narodowy -za możliwość poszerzenia wiadomości o zwierzętach.

  Wycieczka była wspaniała,dzieci wróciły do przedszkola bogatsze o nowe wiadomości i doświadczenia.

                                                                                                                                                          /Beata R.,Basia G. -wiecej zdjeć w fotogalerii