Misiaki na dworcu kolejowym

  

     W dobie samochodów osobowych prawdziwą atrakcją dla dzieci okazała się wycieczka na Dworzec Kolejowy w Chojnicach. 22 kwietnia nasze dzieci z grupy Misiaki wybrały się, by poznać to miejsce-"od zaplecza". Dzięki uprzejmości pracowników, a zwłaszcza Pani Krawczyk, oglądały pomieszczenia oraz wyposażenie niezbędne do funkcjonowania dworca. Dzieci nie tylko oglądały np. kasy biletowe, ale siadały  przed komputerem i "sprzedawały" bilet podróżnym. Po otrzymaniu biletu ruszyły zwiedzać dalej.

 

 

   Po wyjściu na peron na dzieci czekała niespodzianka- przejażdżka szynobusem po stacji Chojnice. Pan konduktor sprawdził bilety i szynobus ruszył.

 

 

   Najwięcej radości sprawiła dzieciom mozliwość   "pokierowania"  pociągiem i oczywiście "zatrąbienia".Każy mogł poczuć się przez chwilę prawdziwym maszynistą.

 

 

   Następnym zwiedzanym miejscem były pomieszczenia, gdzie się naprawia zepsute wagony . Na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały drobne pamiątki w postaci kolorowanki i balonika z logo PKP. Wręczyły swoja laurkę w podziękowaniu i udały się do przedszkola.

Ta wycieczka z pewnością na długo pozostanie w pamięć dzieci.

                                 /B.R.