MUZYCZNA GRATKA DLA BABCI I DZIADKA

     

   W tym roku Dzień Babci i Dziadka przypadł w feriach zimowych i nie mogliśmy  zorganizować tej uroczystości we właściwym terminie.
  Wiemy, że  Dziadkowie i Babcie  są  bardzo  kochani  przez  swoje wnuki  i postanowiliśmy  zrobić  im niespodziankę  w  innym  terminie.
  Zaprosiliśmy wszystkich do Chojnickiego Domu Kultury, do obejrzenia  montażu słowno-muzyczno-tanecznego, w którym  wzięły  udział  WSZYSTKIE  dzieci  z  Naszej  Bajki.

  

  Rozpoczęły imprezę najmniejsze Smerfy piosenką  "Droga Babciu, drogi Dziadku, potem wyrecytowały wiersz  i pięknie  zatańczyły  taniec  "Le Basque" wg  J.Galway.

                                                      

  4-letnie Skrzaty po piosence i wierszu efektownie zatańczyły z kolorowymi pomponami do fragm. utworu Piotra Czajkowskiego "Dziadek do orzechów".

 

  Jeżyki, podobnie jak inne grupy, zaśpiewały piosenkę i wyrecytowały pięknie wiersz . Taniec, który przygotowały opracowany był do "Menueta" L.van Bethovena  i efektownie zakończony  "usypianiem" przez Helenkę  wszystkich  tanecznych "figurek".

 

   Pszczółki  jako  podkład  do tańca  wybrały  utwór J.Straussa. Mogliśmy podziwiać odświętnie ubranych chłopców i wystrojone dziewczynki podczas "Marszu perskiego".

  

  "…..hej ho, hej ha, żyj babciu sto lat…" –  tak Gumisie  rozweseliły  swoje  Babcie  i Dziadków  bardzo żwawą  piosenką .
Na koniec występu jednak zapanował  podniosły  nastrój ,  bo  do  tańca  podkładem muzycznym  był  utwór  G.Verdiego  "Rigoletto  la  donna".    

                                                 

  6-letnie Duszki po piosence i wierszowej "Wyliczance.." dla Dostojnych Gości zatańczyły do fragmentu utworu "Taniec węgierski" J.Brahmsa.

 

   Misiaki, mimo niskiej ostatnio frekwencji w przedszkolu, doskonale poradziły sobie ze swoim repertuarem. Taniec z opaskami kwiatowymi na rękach zatańczyły do muzyki J.F. Haendla w utworze "Country dance".

 

  Kolorowo na scenie się zrobiło, gdy pojawiły się na niej 6-latki z grupy Kreciki A. Przebrane za kwiaty dzieci zatańczyły do melodii "Taniec kwiatów" Piotra Czajkowskiego.

 

  Kontrastem dla kolorowych kwiatów, były występujące po nich czarno-białe "łabędziątka"  z grupy Kreciki B. Pięknie zatańczyły ze wstążeczkami do słynnego utworu naszego ulubionego kompozytora Piotra Czajkowskiego-"Jezioro łabędzie".

 

   Puentą całej imprezy było wspólne odśpiewanie wyrażającej uczucia dzieci do Babci i Dziadków piosenki pt."Kochamy Was".
   Na scenie panowało twórcze skupienie i uwaga, a na widowni wzruszenie i zachwyt nad zdolnościami i umiejętnościami naszych przedszkolaków.
                                                                                                      /M.Sz./