PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 2011

   SMERFY SKRZATY Dzień 16 i 18 listopada na długo pozostanie w pamięci trzylatków Niepublicznego Przedszkola „Bajka” w Chojnicach. W tych dniach odbyły się bardzo ważne uroczystości w grupie „ Smerfy”i „Skrzaty”  „Pasowanie na przedszkolaka”, na które maluchy zaprosiły swoich bliskich i Panią Dyrektor Małgorzatę Sząszor.
 

   SMERFY SKRZATY Uroczystości rozpoczęły się od powitania wszystkich uczestników imprezy przez wychowawczynie – Panią Anię, Justynę i Beatę.
Zanim przystąpiono do ceremonii pasowania, wszystkie dzieci przekonały zaproszonych gości, o tym, iż zasługują na miano PRZEDSZKOLAKA. Zaprezentowały się poprzez recytację wierszy, śpiew i taniec. Dzieci ze Smerfów  pięknie radziły sobie w zabawie tanecznej „Chodź do mnie, rączki mi daj”. Trzylatki ze Skrzatów” zatańczyły „Jezioro łabędzie”. Pierwszy, tak ważny występ dzieci, wywołał na twarzach rodziców uśmiech, zachwyt, a nierzadko – wzruszenie.
 
   Potem nadszedł czas pasowania. Wszystkie dzieci powtórzyły za Panią Dyrektor tekst przyrzeczenia obiecując, że będą dobrymi przedszkolakami, będą wszystko ładnie zjadać, grzecznie się bawić, a przede wszystkim chętnie chodzić do przedszkola.
Następnie kolejno samodzielnie przekraczały symboliczną „bramę przedszkola”. Tam czekały już na nie panie. Dzieci dotykały czarodziejskiego ołówka, a Pani Dyrektor uroczyście ogłaszała przyjęcie do Rodziny Przedszkola „Bajka”. Panie wręczały pamiątkowe dyplomy i rożki obfitości ze smakołykami.
Ta oficjalna część uroczystości została zakończona wspólnym pamiątkowym zdjęciem. Miłą niespodzianką było przygotowanie przez Rodziców słodkiego poczęstunku .

To wydarzenie na długo pozostanie w pamięci Maluchów – zobaczcie sami.

 

                      /więcej zdjęć w fotogalerii/                                 HB & BMG