PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY WITAJĄ „PSZCZÓŁKI”

   Z okazji dnia rozpoczęcia kalendarzowej wiosny, nasze przedszkolaki spragnione słonecznej pogody, uroczyście, w przedstawieniu powitały nową porę roku. Powitanie to przygotowały Panie wraz grupą Pszczółki w inscenizacji pt. „Pierwszy dzień wiosny”. Na przedstawienie grupa ta zaprosiła wszystkie dzieci z przedszkola.

 

      Na początku zgromadzeni w sali teatralnej wspólnie odczytaliśmy powitalny list od Pani Wiosny, po którym zamieniliśmy się w słuch. Podczas inscenizacji na scenie można było zobaczyć: pierwsze wiosenne kwiaty: przylaszczkę, przebiśnieg, zajączka, jeżyka, bociany, wiewiórkę, niedźwiadka, Marzannę, ptaszki, trawki i drzewa oraz upragnioną przez wszystkich Wiosnę.

 

 

       Dzieci występowały śpiewając piosenki przy akompaniamencie gitary, pianina, a także wsłuchiwały się w stęsknione dźwięki wiosennej przyrody…

 

 

 

         Po części artystycznej  wszystkie dzieci z przedszkola postanowiły powitać wiosnę. Dzieci tradycyjnie jak co roku koło przedszkola paliły marzannę okrzykując ją „Precz zimo zła!”.

 

 

     Temperaturę tego dnia podgrzewały grupy, idąc na krótki spacer poprzez park oraz grając na instrumentach, żeby do nas zima już nie wracała. Uroczystość powitania wiosny okazała się bardzo udana.

 
                                                                 /więcej zdjęć w fotogalerii/
 
                                                                                                B.Cz. & J.K.