Precz zimo zła!

      

Wszyscy mamy już dość zimy. Przedszkolaki także. W związku z tym postanowiły zaprosić wiosnę do naszego miasta.

    

Wszystkie dzieci spotkały się w sali teatralnej, gdzie zawitał do nich specjalny gość – wysłanniczka wiosny. Przyniosła ona list, którym Pani Wiosna witała dzieci.

 

     

Aby wprowadzić przedszkolaki w wiosenny nastrój grupa Pszczółek oraz Krecików przygotowała wspaniałe przedstawienie pt. "Powitanie wiosny".

 

         

Wszyscy mogli podziwiać piękny taniec kwiatów budzących się do życia po długiej zimie oraz wysłuchać wierszyków i piosenek w wykonaniu wesołych zwierzątek.

 

     

Powitanie wiosny nie byłoby możliwe bez wcześniejszego wypędzenia zimy, a zimę najlepiej wypędzić dzięki marzannie. Na ogłoszony wcześniej konkurs każda grupa przygotowała marzannę. Nie były to jednak zwykłe marzanny, ale marzanny związane z naszym regionem, czyli kaszubskie. Wszystkie marzanny były tak piękne i oryginalne, że nie sposób było nagrodzić jednej. Tak więc wszystkie grupy zajęły w tym konkursie pierwsze miejsce!

 

              
By tradycji stało się zadość, przedszkolaki wyruszyły z marzanną ulicami miasta. Kolorowy korowód odstraszał zimę okrzykami "Precz zimo zła!", a po powrocie na teren przedszkola dokonał się symboliczny akt spalenia marzanny, by zima odeszła na dobre.

                             /więcej zdjęć w fotogalerii/              BMG