PRZEDSZKOLACZEK DOBRZE WIE, EKOLOGIA WAŻNA RZECZ!

 

  
Nasze przedszkolaki dobrze wiedzą, jak ważne są działania na rzecz ochrony środowiska. W ramach tych działań dzieci z grupy „ŻABKI” wystąpiły na scenie ze spektaklem słowno – muzycznym pt. „Duch Ziemi”.

  
Scenariusz przedstawienia przeplatany był też elementami pantomimy. Na zakończenie dzieci otrzymały gromkie brawa, słowa podziękowania od Pani Dyrektor i naszego Gościa Pana Marka Wituszyńskiego, którego zachwyciło to przedstawienie.

  
Wykorzystując zgromadzone materiały odpadowe zorganizowaliśmy też konkurs plastyczny na „Stworka Śmieciorka” . Wszystkie pomysły zasługiwały na nagrodę, dlatego też każda grupa otrzymała książkę i dyplom. Sponsorem książek była Fundacja Ekologiczna reprezentowana przez Pana M. Wituszyńskiego, za co bardzo dziękujemy.

  
Pełne wrażeń dzieci przystąpiły do dalszej pracy. Przedszkolaki, wyposażone w plastikowe worki na śmieci i ochronne rękawiczki, wzięły udział w „wielkim sprzątaniu". Dzieci bardzo sumiennie i z wielkim sercem oczyszczały pobliski teren ze śmieci. Możemy jednak stwierdzić, że udział przedszkolaków w sprzątaniu świata już zaczyna przynosić efekty dla nas WSZYSTKICH. Śmieci było mało, może posprzątał je DUCH ZIEMI ?

  
Przedstawienie obejrzeli też Rodzice, którzy podziwiali występy swoich małych aktorów.

Rodzice nie szczędzili rąk na oklaski. Żabki dziękują wszystkim!

 

 

                                                         /więcej zdjęć w fotogalerii/                               HB & BMG