Pszczółki

Witajcie Dzieciaczki!

Przeczytajcie krótkie opowiadanie pt;

,,Nareszcie wakacje” – powiedziała Ola budząc się rano w pokoju z widokiem na morze. To były wyczekiwane wakacje po długim roku szkolnym, obfitym w przygody i uroczystości.
,,Jemy śniadanie i wychodzimy na plażę”- powiedziała mama. Po pysznej jajecznicy Ola, jej siostra Ala i tata byli już gotowi do wyjścia. Cała rodzina wyruszyła na plażę. Po drodze zatrzymali się przy budce z lodami. Lody były kolorowe a wybór niespotykanie duży. Ola i Ala nie mogły się zdecydować .
Kiedy Ola wybrała już malinową i pistacjową gałkę spostrzegła budkę z kolorowymi muszelkami i innymi pamiątkami z wakacji. Szybko do niej pobiegła, bo przecież obiecała babci muszelki. Gdy z zapartym tchem oglądała pamiątki nagle zobaczyła, że jest sama. A gdzie mama i tata?

Ola szybko wybiegła ze sklepiku, ale rodziców nie było widać w pobliżu. Natychmiast udała się do pani kasjerki i powiedziała że się zgubiła, że się nazywa Ola Nowak. Pani kasjerka powiadomiła ratownika. Po chwili przez megafon zabrzmiał komunikat o znalezionej dziewczynce Oli. Po 10 minutach do sklepiku dotarli rodzice, którzy również szukali córki. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Ola już na zawsze zapamięta, że nie wolno oddalać się od rodziny.

– Powiedz co należy zrobić gdybyś się zgubił?
– Odszukaj na mapie: Morze Bałtyckie, Tatry, Mazury..
– Pamiętaj, że podczas wakacji szczególnie należy pilnować się dorosłych, żeby się nie zgubić.

Wykonaj następujące zadanie- wybierz jedną spośród kolorowanek, tło pokoloruj kredkami, a na postacie nanieś cienko kolorową plasteliną, zobacz jak ciekawie wygląda praca kiedy łączymy techniki plastyczne ze sobą. Powodzenia!

368Pywamy kajakiem-350x300 gory-kolorowanka 372Wakacje pod namiotem-350x300371Wakacje nad morzem