Pszczółki zadania

Poniedziałek 04.05.2020

1. Filonek gasi pożar i dostaje medal – opowiadanie G. Knutsson

Rano mamusia Birgitty gniewała się na Filonka za to, że zrobił bałagan. Nawet chciała go odesłać z powrotem na wieś, ale dziewczynka ją poprosiła, by kotek został. Musiał być jednak ukarany i dlatego jego koszyk przeniesiono do kuchni. Filonek nie przejął się tym bardzo, bo w kuchni ładnie pachniało i było tam bardzo przyjemnie.

Mamusia Birgitty, prasując wieczorem stos chustek do nosa, zapomniała wyłączyć żelazko. Kiedy już wszyscy spali, żelazko rozgrzało się tak, że od jego ciepła zapaliły się chustki, gazeta, a potem stół. Filonek zauważył, że w kuchni robi się nieprzyjemnie gorąco i dym gryzie w oczy, postanowił uciekać, ale drzwi i okna były zamknięte. Zaczął wtedy tak głośno miauczeć, że tatuś i mamusia Birgitty obudzili się, weszli do kuchni i ugasili pożar.

Następnego dnia ogłoszono Filonka bohaterem, a tatuś Birgitty wręczył mu medal z napisem: ZA WYBITNE ZASŁUGI. Birgitta przywiązała mu ten medal do kokardki. Filonkowi najbardziej podobało się to, że dostał również spodek pysznej śmietanki.

Pytania do opowiadania:

Jak wyglądała pierwsza noc Filonka w nowym domu?

Co wydarzyło się w następnej nocy?

W jaki sposób rodzina odwdzięczyła się Filonkoiw?

2. Kotek – zajęcia plastyczne (wydzieranka z papieru)

b34fa1badbf5ae2d6df1294d197a3ace

 

Dzisiaj to jest poniedziałek 04.05.2020r. obchodzimy Dzień Strażaka.

Poniżej wstawiam folder z kartami pracy o dniu strażaka.

Dzień Strażaka