PSZCZÓŁKI ZAPROSIŁY PANIĄ WIOSNĘ

  
Z okazji rozpoczęcia kalendarzowej wiosny, nasze przedszkolaki spragnione słonecznej pogody, uroczyście powitały nową porę roku. Powitanie miało formę inscenizacji pt. „Pożegnanie zimy, powitanie wiosny”, którą przygotowała grupa „Pszczółki” i zaprosiła na nią  wszystkie dzieci z przedszkola. Gościnnie na scenie wystąpiły też mamy kilku przedszkolaków.

  
Wśród „gości” pojawiających się na scenie można było zobaczyć bociana, jeża , motylka, wiewiórkę, biedronkę, pszczółkę, żabkę, kwiaty, promyki słońca i deszczyk. „Pszczółki ” piosenkami i tańcem wyczarowały Wiosnę. Rolę oczekiwanej przez wszystkich Pani Wiosny odegrała jedna z  mam przedszkolaka. Kolorowe stroje jakie zaprezentowały dzieci wystawiające przedstawienie, jak również pozostałe przedszkolaki, spowodowały, że cała sala przeobraziła się tego dnia w prawdziwą wiosenną łąkę. Po części artystycznej  wszystkie dzieci z przedszkola postanowiły powitać wiosnę. Zabrały wcześniej przygotowane marzanny i wyruszyły barwnym korowodem na Stary Rynek. Co prawda słoneczko przyświecało nam radośnie, ale temperatura nie była za wysoka.

  
Temperaturę tę podgrzewały dzieci grając na instrumentach. Po spacerze dzieci wróciły do przedszkola, aby spalić zimową pannę, żeby do nas już nie wracała. Uroczystość powitania wiosny okazała się bardzo udana.  Pani Wiosna w podzięce za tak miłe przyjęcie obdarowała każdego przedszkolaka słodkim prezentem, mówiąc Kto ten  lizak posmakuje ten  od razu w sercu wiosnę poczuje…

                                                                                                             HB

               /więcej zdjęć w fotogalerii/