ŚWIĘTO NASZYCH MAM

W tym pieknym dniu-26 maja,tak ukochanym osobom,dzieci zapragnęły przekazać swoje podziękowania za miłość,dobroć i opiekę.Przygotowały specjalnie dla Mam dużo niespodzianek.

GUMISIE zorganizowały uroczystość w sali.Przedstawiły inscenizacje wierszy,piosenki i konkursy z zagadkami dla Mam.Okazało sie, że Mamy odnalazły bezbłędnie swój portret wśród innych-BEZ podpowiadania!
Oczywiście Mamusie uświetniły imprezę nie tylko swoja obecnością, ale również przyniesionymi wypiekami i słodyczami, co uradowało dzieci.

PSZCZÓŁKI zaprosiły Mamy do Sali Teatralnej na przedstawienie kukiełkowe pt.”Powitanie wiosny”.Zaśpiewały też okolicznościowe piosenki, wyrecytowały wzruszające wiersze i zaprezentowały „Pokaz mody” przy muzyce.Wystąpiły we własnoręcznie ozdobionych koszulkach z ornamenami wiosny.

SKRZATY przygotowały dla Mam piknik w ogrodzie przedszkola.Tam, po krótkim programie artystycznym i oczywiście dużych brawach,nastąpiło to, na co dzieci najbardziej czekały-wspólne pieczenia kiełbasek przy ognisku.Skrzaty z wypiekami na twarzy , przy pomocy Mam, nadziewały kiełbaski na kij, piekły i zajadały.Na stołach znalazły się słodycze, owoce i inne łakocia, które dzieci zajadały w przerwach miedzy zabawami na trawie i tańcami przy muzyce.Po konkursach sportowych okazało się, że Skrzaty są bardziej sprawne w rzucaniu do celu i pokonywaniu przeszkód od swoich Mam!

SMERFY zaprosiły Mamy do swojej sali na „kawkę” i swój pierwszy w życiu występ.Pięknie zaśpiewały, wyrecytowały wiersze i zatańczyły ku radości swoich Mam.

Wszystkie uroczystości spełniły swoje zadanie:
-Mamy miały łzy w oczach ze wzruszenia i uśmiech na twarzy z radości,
a dzieci mogły im w piękny sposób podziękować za miłość i wręczyć własnoręcznie wykonane pamiątki.
Na zdjęciach Smerfy tańczą dla Mam.
/M.Sząszor/