Trzy dni dla Babci i Dziadka.

22, 23 i 24 styczeń to dla naszych przedszkolaków bardzo ważne dni-
 to dni poświęcone ukochanym Babciom i Dziadkom
.
 Tradycyjnie, jak co roku,  wszystkie dzieci zaprosiły  Babcie i Dziadków do przedszkola, by okazać im miłość i szacunek  i uświetnić ten dzień swoimi występami.
  Na korytarzu przedszkola mogliśmy już kilka dni wcześniej oglądać piękne portrety  tych ważnych Osobistości.

   
 

   W pierwszy dzień planowanych imprez gościliśmy Babcie i Dziadków w grupie 6-letnich Krecików i 4-letnich Skrzatów.  Kreciki prezentowały piosenki i wierszyki okolicznościowe.

   

  Skrzaty chociaż małe  pokazały swoje  duże  umiejętności  i zdolności, a potem  wręczyły  prezenty i laurki swoim ukochanym  Gościom.

  

  Wiersze i piosenki były wesołe,ale Babcie nie kryły wzruszenia i emocji. Te najukochańsze Istoty nagradzały swoje pociechy oklaskami i czułymi uściskami.

  
 

We wtorek odświętnie ubrane dzieci z grupy Gumisie, Pszczółki i Misiaki czekały na gości.
 Gumisie, siedzącym przy pięknie nakrytym stole,  Babciom i Dziadkom  recytowały wiersze i śpiewały piosenki przygrywając na instrumentach perkusyjnych.

 

 
 

 Pszczółki  zaprosiły Gości do wspólnej zabawy i tańca. Razem z Babcią albo Dziadkiem zatańczyły do piosenki 
 pt. "Dwóm  tańczyć  się  zachciało". Ponieważ wszyscy  umieli tańczyć , więc im się to doskonale udało !


 

Misiaki  oprócz tradycyjnych wierszyków i piosenek zaskoczyły gości pięknym wykonaniem ludowego tańca -czeskiej polki. Sprawiły tym dużą radość zaproszonym Seniorom.

 

 

Najmniejsze w przedszkolu -3-letnie Smerfy wcale nie miały najkrótszego programu! Wręcz przeciwnie- popisały się wieloma wierszykami  śmiało wyrecytowanymi, piosenkami pięknie wyśpiewanymi  i  tańcem  sprawnie  wytańczonym  pt." Poszło dziewczę  po ziele". 

 

  5letnie Jeżyki,które są w naszym przedszkolu dopiero od grudnia ubiegłego roku też przygotowały atrakcyjny program dla sowich ukochanych Gości.
 Zaśpiewały, zatańczyły i przedstawiły zimową inscenizację w zimowych strojach. Nagrodą były oczywiście wielkie brawa, na które dzieci sobie w pełni zasłużyły.

  

  Te wszystkie dni były bardzo miłe i wesołe, bo tacy byli nasi Goście.
Życzeniom  zdrowia i radości nie było końca, a za każdym szczerym życzeniem były szczere prezenty wykonane przez Wnuki i szczere uściski od Babci i Dziadków.
                                                                                                  /M.Sz./