VIII Przegląd Bajek i Baśni w Bajce

  

 24 października odbył się w naszym przedszkolu VIII już  Przegląd Bajek i Baśni w Bajce dla wszystkich przedszkoli chojnickich. Każdego roku w rocznicę nadania imienia przedszkola oglądamy inne bajki. W tym roku zachęciliśmy wszystkich do przedstawienia utworów o tematyce regionalnej.
 Rozpoczęły nasze dzieci z grupy Gumisie i Duszki. Piękne przedstawienie pt."Syrena na Kaszubach" autorstwa Pani Krysi K. przeplatane było tańcami kaszubskimi.

  

  Po naszych dzieciach wystąpiły 6-latki z "O" w Szkole Podstawowej nr 3. Po tytułem  "Kaszuby moja ojczyzna"  kryły się treści wychwalające walory naszej pięknej Ziemi Kaszubskiej.

                                      

 Trzy przedszkola  -"Skrzaty", "Misiowa Akademia" i "Jarzębinka" sięgnęły po kaszubską bajkę "Siedem kolorów". Bajka ta sama, ale interpretacja każda inna i każda oczywiście bardzo ładna. Dzieci zapoznały nas z ciekawą historią  siedmiu   kolorów używanych do wzorów kaszubskich.

  

   Miłym urozmaiceniem tematyki kaszubskiej była bajka przygotowana przez Przedszkole "Promyczek". Przedstawili nam legendę z innego regionu Polski- "O smoku wawelskim". Piękne stroje i radosny nastrój dobrego zakończenia skupiał uwagę oglądających.

 

  Bajka pt."O dobrym i złym bracie" wystawiona przez małych artystów z przedszkola "Wesołe przedszkolaki" miała charakter wychowawczy. Pouczała dzieci, że dobre uczynki są nagradzane , a złe karane.

 Wszystkie przedstawienia nagradzane były gromkimi brawami i symbolicznymi nagrodami ufundowanymi przez naszą Radę Rodziców.
Okazało się, że regionalne bajki i baśnie też mogą być ciekawe i dla dorosłych, i dla dzieci, a przy okazji przybliżają nam historię naszego pięknego regionu.
                                                             /więcej zdjęć w fotogalerii/                                 /M.Sz.