W PRZEDSZKOLU ZABAWA, KARNAWAŁU TO CZAS…

  
Jak co roku, bal w przedszkolu „Bajka” wywołał wiele emocji. Dla przedszkolaków bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.
 

 
  
Czas przygotowań do balu mijał bardzo szybko. Rodzice szykowali stroje, a panie w przedszkolu wspólnie z dziećmi wykonywały maski i elementy do dekoracji. W prawdziwy nastrój karnawału wprowadziła nas grupa „Duszki”. Dzieci pod kierunkiem p.Basi i p.Justynki przygotowały inscenizację pt. „Bal Misia Uszatka”. Przedszkolaki wraz z paniami z radością posłuchały dobrze znanej wszystkim piosenki w wykonaniu Misia:

Pora na dobranoc,
Bo już księżyc świeci
Dzieci lubią misie,
Misie lubią dzieci…
   Miś, mimo, że słynie z tego, że jest zapominalski i trochę się przespał, to o balu nie zapomniał i zaprosił wszystkie dzieci na jutrzejszy bal w przedszkolu.
Dla stworzenia odpowiedniego nastroju przystroiliśmy też „ salę zabaw” / sala gimnastyczna/, gdzie swobodnie bawić się mogło całe przedszkole. Panie podobnie jak dzieci przebrały się w barwne stroje karnawałowe. Wreszcie nadszedł ten niezwykły dzień.
 
  
To był nasz bal nad bale, w krainie baśni i bajek. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki. Do tańca przygrywał nam zespół muzyczny „Koszałek Opałek”, który przygotował wiele atrakcyjnych zabaw i konkursów. Wszystkim tym zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci. Po zabawie  w salach czekał na dzieci  słodki poczęstunek oraz nagrody za wspaniałą zabawę. Wszyscy uczestnicy balu pozowali również do zdjęć.
Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem naszego balu.

Dziękujemy wszystkim za udaną zabawę.

 

                  /więcej zdjęć w fotogalerii/                   HB & BMG