W TANY ZE ŚWINKAMI – TEATR VAŚKA W PRZEDSZKOLU

 

  
Do naszych przedszkolaków zawitał ponownie znany dzieciom Teatr Vaśka. Aktorzy w ciekawych i kolorowych strojach przedstawili nową bajkę pt. "W tany ze świnkami". Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy bohaterów przedstawienia, którymi tym razem były dwie siostry świnki i ich brat wilk. Cała trójka postanowiła wybrać się na bal. Jedna z sióstr bardzo długo się stroiła, malowała, przebierała, bo chciała zostać królową balu. Za to jej siostra myślała tylko o tym, aby zabrać z sobą dużo jedzenia. Jednak na zaproszeniu nie było widać daty, bo oczywiście nieuważna siostra zabrudziła je przy jedzeniu i cóż miały zrobić świnki? Z pomocą przyszedł wilk.

  
Postanowił urządzić sam taki bal dla swoich sióstr. Zaprosił więc nasze dzieci, aby naśladowały na buziach i rączkach grę na puzonie, gitarze i bębenku. Ku uciesze sióstr orkiestra była gotowa do rozpoczęcia balu.

 

  
Wilk nawet zaprosił dzieci do konkursów oraz do tańca wraz z paniami. Panie przyznały, że wilk świetnie tańczył! Na koniec wszyscy już tańczyliśmy w rytmie piosenek karnawałowych. Zabawa była udana

Jak myślicie? Kto został królową balu? Ależ oczywiście, że świnka "modnisia". W różowej koronie było je bardzo do twarzy.

  

Pozdrawiamy naszych ulubionych aktorów i czekamy na kolejny występ!

 

 

                                                                      HB & BMG            /więcej zdjęć w fotogalerii/