WIELKANOCNY ZAJĄCZEK W PRZEDSZKOLU

„Nasz szaraczek zając przykicał w Wielkanoc. Długie uszka, uszka miał i koszyczek pełen jaj”.

  
Tego dnia wczesnym rankiem w przedszkolnym holu witał wszystkie dzieci niecodzienny gość, a był nim prawdziwy Zając. Kicał sobie w ogrodzeniu. Dzieci wiedziały, że będzie to dzień pełen przygód.

 

   Zaczęło się od zaproszenia przez grupę „Żabki”  na przedstawienie pt. „Wielkanocna przygoda zajączka”. W obecności licznie zgromadzonej publiczności  dzieci z „Żabek” prezentowały swoje umiejętności artystyczne. Widzowie mogli podziwiać tańczące pisanki, zajączki oraz kurczaczki. W kurniku też było kurek bez liku i oczywiście królował dumny kogut. Występ był bardzo energetyczny, zachęcał wszystkich do wspólnej zabawy.
 
  
Dzieci przedszkolne od kilku dni przygotowywały się na przyjście "Zająca" – starannie wykonały koszyki na prezenty, udekorowały sale świątecznymi ozdobami, w kąciku przyrody posiały owies i rzeżuchę. Poznały też zwyczaje i obrzędy wielkanocne oraz wspólnie z rodzicami przygotowały na konkurs palmy wielkanocne.
 
 
  
Po występie dzieci wyruszyły na poszukiwanie prezentów od zająca. Szukały śladów, które prowadziły nawet do p. dyrektor, ale tam go nie było. Po pewnym czasie jednak usłyszeliśmy „ o tam, tam…”, no i udało się. Dzieci z „Krecików” znalazły nawet list za oknem "Bądźcie grzeczni…Często do Was zaglądam przez okno" i oczywiście były wspaniałe prezenty. Miło jest otrzymywać takie niespodzianki.

Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim przedszkolakom i ich bliskim życzymy dużo szczęścia i radości w rodzinnym gronie.

                        

                     /WIĘCEJ ZDJĘĆ W FOTOGALERII/                                                HB & BMG