WRÓBELEK ELEMELEK Z „KRECIKAMI”

  
„Pomagamy ptakom” jest to hasło przewodnie konkursu, które znane jest dzieciom z grypy „Kreciki”. Z tej okazji w przedszkolu odbyło się przedstawienie pt. „O zziębniętym Elemelku, pustym brzuszku i rondelku” na podst. opow. Hanny Łochockiej. Spotkanie dla wszystkich dzieci zorganizowano w ramach akcji pomocy ptakom, którą prowadzi przedszkole „Bajka”. 


  
W spotkaniu uczestniczyli też rodzice, którzy przyszli obejrzeć  przedstawienie w wykonaniu swoich pociech. Podczas  występu dzieci poznały gatunki, które trzeba dokarmiać, jak m.in.: gile, wróbelki, gołąbki. Dowiedziały się też co lubią poszczególne ptaki. Wiewiórka podpowiedziała, aby poleciał wróbelek do przedszkola. Czy znalazł tam pożywienie dla siebie i swoich krewnych? Na pewno tak , bo….
  
Łatwo założyć ptasią stołówkę, wystarczy pamiętać o kilku zasadach, aby pokarm nie był zepsuty, ani za słony. Trzeba to robić systematycznie i regularnie należy też czyścić karmniki.

  
O tych zasadach pamiętają dzieci z grupy „Kreciki”, ponieważ opiekują się ptakami od wczesnej zimy.

 

   „Kreciki ”spotkały się też ze swoimi kolegami z "Misiaki" i wspólnie rozwiązywały zagadki. Dzieci mogły wykazać się wiedzą, podczas konkursu, gdzie punkty były zamieniane na cukierki. Przedszkolaki mogły też w zespołach układać puzzle do opowiadania o wróbelku Elemelku.

Gratulujemy dzieciom ! Wykazały się bogatą wiedzą o ptakach.

             

                                 /więcej zdjęć w fotogalerii/

                                                                                                                           HB