WSPÓLNE KOLĘDOWANIE W PRZEDSZKOLU BAJKA

   PSZCZÓŁKI „Jest taki dzień bardzo ciepły choć grudniowy …
Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku …”

Od 19 do 21 grudnia 2011 r. rozpoczęło się wspólne „Kolędowanie przy choince” w wykonaniu wszystkich grup przedszkolnych.
 
 
Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego spotkania i wspólnego kolędowania w przedszkolu dzieci, nauczycieli i rodziców nim na niebie "zabłyśnie pierwsza gwiazdka" …
Prawdziwą istotę świąt – Narodzenie Jezusa – przybliżają jasełkowe przedstawienia. Jasełka mają wieloletnią tradycję, a w wykonaniu przedszkolaków nabierają szczególnego wdzięku. Przygotowanie do nich dostarcza dzieciom wielu emocji, przeżyć i na długo pozostaje w ich pamięci.
 
   GUMISIE Z ust tych najmłodszych, jak i starszych, popłynęły słowa najpiękniejszych kolęd. Miła, świąteczna atmosfera udzielała się dzieciom, które czekały na zaprezentowanie swoich „Jasełek”. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa poprzez pantomimę nabrała szczególnego znaczenia. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy i wczucie się w role posługując się tylko ruchem. Młodzi artyści włożyli w przygotowanie i zaprezentowanie jasełek w różnych formach, całe swoje serduszka, co było powodem do wzruszeń u niejednego widza.
 
                               
  DUSZKI Można było zobaczyć szopkę, do której przyszli pasterze, trzej królowie z darami i tańcami, a razem z nimi leśne zwierzątka. Atmosfera kolęd śpiewanych przez dzieci „Cicha noc”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” czy „Lulajże Jezuniu” udzieliła się także rodzinom dzieci, którzy przyłączyli się do wspólnego kolędowania.
 
  
Wspólne świętowanie to nie jedyna grudniowa tradycja. Przedszkolaków odwiedził też Gwiazdor. Czekały na niego z utęsknieniem. Aż tu nagle w drzwiach ukazał się, miał długą brodę, czerwone wdzianko i podpierał się laską. Gwiazdor zapytał dzieci, czy dobrze trafił i czy dzieci były grzeczne. Przedszkolaki zgodnym chórem poświadczyły, że taaaaaak. Oczywiście zasłużyły sobie na prezenty. Świąteczny nastrój wprowadziły nie tylko melodie kolęd w wykonaniu dzieci, ale także specjalnie przygotowany program przez kolędników.  Melodie kolęd z akordeonu i trąbek długo rozbrzmiewały w naszym przedszkolu.
Spotkania, które miały na celu integrację środowiska rodzinnego ze społecznością przedszkola, zakończył wspólny poczęstunek. Chcemy podziękować Rodzicom za współpracę i zaangażowanie.
 
Gwiazdki najjaśniejszej, choinki najpiękniejszej, 
prezentów wymarzonych, świąt mile spędzonych, 
karnawału szalonego, roku bardzo udanego
Dzieciom i Rodzicom życzy Personel Przedszkola…

           

                                        /więcej zdjęć w fotogalerii/                                       HB & BMG