Wycieczka do stadniny koni.

Na wycieczkę do stadniny koni w miejscowości Złotowo k/Czerska 15 maja wybrały się Pszczółki i Kreciki.
Na miejscu powitał nas pan przewodnik, który przez cały dzień opiekował sie naszą grupą.
Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy była stajnia.Tam przedstawiono nam cztery piękne konie,które na nasz widok ciekawie wystawiały swoje dumne łby.

/>
Poznane konie to Malwa,Matylda,Soneta i jej mama Sonia.Chętne i odważne dzieci podchodziły do koni i karmiły je marchewkami, a pogłaskać chciały wszystkie.

/>
Potem pan,który opiekował się końmi, wyprowadził Malwę na dwór i tam każde dziecko szczotkowało konia specjalnym grzebieniem czyli zgrzebłem.W nagrodę za szczotkowanie każde dziecko mogło wsiąść na konia i „przejechać się”,oczywiście pod okiem opiekuna.

/>
Pobyt na świeżym powietrzu spowodował ,że poczuliśmy sie bardzo głodni. Usiedliśmy na ławeczkach ,wokół ogniska i zabraliśmy się do jedzenia kiełbasek,pączków i wszystkiego co zabraliśmy z domu.

/>
Akurat tego dnia spotkała nas jeszcze dodatkowa atrakcja-przyjechał pan doktor od zwierząt- weterynarz.Każdy koń dostał zastrzyk,bo tak jak my- zwierzęta też chcą być zdrowe.

Okazało się,że konie też się boją zastrzyków-nie tylko dzieci. />
Był również czas na inne zabawy,np. na trawie z piłką.Spacerowaliśmy potem pięknej okolicy,podziwialiśmy fontannę i sziedzielismy na prawdziwej bryczce-szkolda tylko,że bez konia.

/>
Na zakończenie jeszcze raz podziwialismy wszystkie konie, które odpoczywały na powietrzu i odprowadziły nas do samego autobusu.

/>

Wszyscy zadowoleni wróciliśmy do przedszkola na obiad.
/B.Kuśmierek/