Wycieczka do teatru

    19 marca z grupą chętnych dzieci byliśmy w Gdańsku, w Teatrze Miejskim  Miniatura, na przedstawieniu "Pchła Szachrajka". Po przyjeździe dzieci wygodnie usiadły w  fotelach w oczekiwaniu na aktorów. Przed rozpoczęciem mogliśmy zrobić pamiątkowe zdjęcia,bo w czasie spektaklu jest to zabronione.

 

   Wesołe psoty i "gałgaństwa" pchły owej wywoływały u dzieci gromki śmiech. Przy wesołej muzyce i elemantach tańca dzieci poznały w jaki sposób można ciekawie przekazać treść utworu. Kameralna sala i dobre miejsca w drugim i trzecim rzędzie ułatwiały naszym dzieciom odbiór sztuki.

 

 

   W czasie przerwy  dzieci oglądały hol teatru, zatrzymały się przy tablicy ze zdjęciami ze spektaklu i dyskutowały o umieszczonych na niej zdjęciach. Zdecydowanie najbardziej podobała im się główna bohaterka, która była  niegrzeczna, ale sympatyczna i wesoła. Zastanawiały się też jak się skończą te jej niesforne przygody.

 

 

  

   Po miłym zakończenie, bo Szachrajka w sądzie obiecała sie poprawić, dzieci ubrały się w prawdziwej teatralnej szatni i autokarem pojechaliśmy do restauracji w Egiertowie. Czekał tam już na nas ciepły, smaczny obiad. Lekcja kultury trwała dalej- niektóre dzieci pokazały, że potrafią już jeść nożem i widelcem, a wszystkie, że potrafią się poprawnie zachowywać w restauracji.

  Po obiedzie zadowolone i pełne wrażeń wszystkie dzieci wróciły do przedszkola.

   /pozostałe zdjęcia w fotogalerii                             /M.Sz.