Zając z niespodzianką.

W nastrój wiosenno-zajączkowo-świąteczny wprowadziło nas ogłoszenie o konkursie międzyprzedszkolnym na „Najładniejszego zająca”.Panie Ola D. i Ewa S.
zaprosiły do udziału wszystkie przedszkola w naszym mieście. Na efekty długo nie musieliśmy czekać ,dotarły różnorodne zajączki, pieknie wykonane przez dzieci i ich Panie i Rodziców.

W holu przedszkola powstała piękna -zajączkowa wystawa. />
11 kwietnia już od rana niecierpliwie czekaliśmy na prawdziwego zająca.Misiaki postanowiły przywitać go własnoręcznie upieczonymi ciasteczkami ,oczywiście w kształcie zająca.

Może zając zje ciasteczka zamiast marchewki? />
Wszyscy wiedzą ,że zająca trzeba szukać,żeby dostać niespodziankę.Tak też zrobiliśmy.

Gumisie wyruszyły na poszukiwanie. />

Gumisie biegały po ogrodzie …..a tymczasem Skrzaty nakryły zająca na gorącym uczynku w przedszkolu!

Nawet dał się pogłaskać! />
Kreciki podobnie jak Gumisie -szukały po śladach-marchewkach w całym ogrodzie …i ….opłacało się znalazły tego ślicznego Szaraka i na dodatek z niespodzianką ukrytą w krzakach.

To była prawdziwa radość!!! />

Poszukiwania Gumisiów też zostały nagrodzone.

Dzieci nie wiedziały co lepsze- paczka czy ten żywy zając. />
Wszystkie dzieci w przedszkolu w końcu znalazły zająca i niespodzianki, a Pszczoły jeszcze zaprosiły Rodziców do wspólnego malowania pisanek i wykonania ozdób na świąteczny stół.

Powstawały prawdziwe cudeńka wielkanocne. />
Takie wspólne przygotowania do Świąt sprzyjają zacieśnianiu się więzi rodzinnych i sprawiają ogromna radość dzieciom i Rodzicom.

Chwila odprężenia dla Mamy i Taty podczas świątecznego zgiełku. />
Na koniec życzyliśmy sobie Wesołych i Spokojnych Świąt Wielkanocnych i wspólnego szukania Zająca w przydomowych ogródkach,bo na pewno cos tam schował!! 😉

/M.Sz./