Witajcie Kochani,
tym razem ruszamy w morskie głębiny. Na początku posłuchajcie bajkę o złotej rybce.
https://www.youtube.com/watch?v=Eu5tttAl5bQ&fbclid=IwAR01OJ6qW5CZPQsCiWWcoePXm5v21t3xozsEIr42sovM1w93wG4xUouoXr8

Rozmawiamy z dziećmi o treści bajki:
1. W jakim miejscu żyli bohaterowie bajki? (nad morzem)
2. O kim opowiadała bajka? (o rybaku, jego żonie i rybce)
3. Opowiedzcie mi jakim człowiekiem był rybak? (miał dobre serce, wypuścił rybkę na wolność, nie lubił się kłócić, spełniał zachcianki żony)
4. Dlaczego rybka tak cierpliwie spełniała życzenia rybaka? (była wdzięczna, chciała wynagrodzić rybakowi jego dobry uczynek, polubiła rybaka)
5. Jaki charakter miała żona rybaka? Jak postępowała? (była niedobra, kłótliwa i zachłanna, ciągle żądała dla siebie czegoś nowego, była chciwa i niewdzięczna)
6. Jaka kara spotkała żonę rybaka? (straciła wszystko co dostała od rybki, była chciwa i żądała za dużo, chciała mieć rybkę na własność i rozkazywać jej, nie umiała się cieszyć z tego co otrzymała)

Zabawa ruchowa RAZ RAZ
Rodzic – wieloryb, dzieci są rybkami i kląsają. Wieloryb chodzi między nimi, starając się złapać rybkę, dopóki ona nie ukucnie.

Zadania:
1. Ułóż morskie puzzle:
ryby
2. Dopasuj cienie do obrazków:
ryby2
3. Praca plastyczna:
Do zrobienia rybki potrzebne nam będą: 2 płyty CD, kolorowa kartka, nożyczki, klej lub taśma dwustronna, pisak.
Z szablonu wycinamy elementy rybki, naklejamy je na płytę. Błyszcząca strona płyty powinna być na zewnątrz, a z drugiej strony powinny być naklejone elementy. Następnie z drugiej strony rybki naklejamy drugą płytę. Tak żeby przyklejone elementy z papieru były w środku, pomiędzy płytami a dzięki temu rybka będzie cała błyszcząca.

ryba4

ryby3

Pozdrawiamy i życzymy miłej pracy.