Zabawy ruchowe

Witajcie Żabki w piątkowy poranek. Dzisiejszego dnia przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji zabaw ruchowy.

Zabawa ” Co to za zwierzę ? – ruchowo- naśladowcza

Do tej zabawy wykorzystujemy wcześniej przygotowane obrazki zwierząt lub pluszowe maskotki .Dziecko porusza się w rytmie wyklaskiwanym przez rodzica . Gdy rodzic przestaje klaskać , pokazuje obrazek zwierzęcia , o którym była mowa w wierszu ” w gospodarstwie.”  Dziecko mówi nazwę zwierzęcia oraz nasladuje sposób jego poruszania sie i głos .

Trzy kurki – zabawa ruchowa przy popularnej piosence, ilustrowanie ruchem treści utworu. Trzy kurki sł. polskie Karol Hubert Rostworowski, melodia francuska.

Wyszły w pole kurki trzy  – (dziecko maszeruje po sali i śpiewa)

i gęsiego sobie szły.

Pierwsza z przodu,  – ( dziecko macha ręką)

w środku druga, – ( dziecko klaszcze w dłonie)

trzecia z tyłu oczkiem mruga.- ( dziecko pokazuje na oczko)

I tak w pole kurki trzy – (dziecko maszeruje)

raz-dwa, raz-dwa, w pole szły. -(dziecko zatrzymuje się i tupie)

https://youtu.be/i2-YUurj8jY

Zabawa ” Bieg koników „

Wyznczamy na podłodze miejsce ( lub miejsca , w zależności od liczby uczestnków ) , które będą domkami- stajniami dla koników .Dzieci są konikami i stoją w swoich stajniach . Rodzic mówi : koniki wybiegaja ze stajni -Dz. biegną kłusem , szybko na palcach  w rytm wystukiwany przez rodzica . R . przestaje wystukiwać rytm i mówi : Koniki do stajni . Zabawe powtarzamy  zmieniając polecenia : Idą stępa , powoli z wysokim unoszeniem kolan , konie biegną galopem z podnoszeniem wysoko jednej i drugiej nogi na zmianę , konie idą cichutko – powoli na palcach . Na koniec wracają do stajni .

Brawo

Na koniec kilka propozycji kart pracypolacz-w-paryzwierzetaiichprzysmaki

kartapracy