Bezpiecznie na wakacjach

Witajcie!

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, dlatego warto zapoznać z zasadami bezpieczeństwa, które każdy z nas powinien znać i przestrzegać. Na początek zachęcam do obejrzenia bajki edukacyjnej „Bezpieczeństwo dzieci nad wodą”.

https://www.youtube.com/watch?v=Ui-ndYWcThA

  • Zabawa „wypadkom zapobiegaj, zasad przestrzegaj”– omówienie zasad bezpieczeństwa. Rodzic rozkłada na dywanie ilustracje i recytuje zasady. Dziecko przyporządkowuje każdą  zasadę do odpowiedniej ilustracji.

 bezpieczne wakacje 29.06

  • Mali ratownicy – zabawa muzyczna połączona z nauką zasad . Dziecko dostaje „megafon” (rolkę po papierze toaletowym). Rodzic odtwarza utwór instrumentalny „Skoczna muzyka”, a dziecko tańczy z rolką w rytm muzyki. Na przerwę w muzyce dziecko recytuje fragment po fragmencie wybraną zasadę, a dziecko chórem powtarza  ją przez megafon – jak ratownicy na plaży.
  • Ważne telefony – rodzic pokazuje ilustracje pojazdów pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i policji oraz cyfry składające się na numery alarmowe. Dziecko próbuje odgadnąć, który numer pasuje do danego pojazdu ratowniczego.

Rymowanka: Każdy ten numer zna 112.