Gumisie – zadania

Kochane Gumisie
kilka propozycji do ćwiczeń w domu:

– utrwalanie poznanych liter:
https://eduzabawy.com/pomoce-dydaktyczne/agnieszka-plewnia/karty-pracy-litery/
https://eduzabawy.com/nauka-pisania/alfabet/litera-b/
https://eduzabawy.com/nauka-pisania/alfabet/litera-r/

– matematyka, próbujemy dodawać do 10: tutaj dzieciom trzeba troszkę pomóc i wytłumaczyć, że najpierw liczymy zwierzątka, wpisujemy cyferkę, znak dodać(+), liczymy następne zwierzątka, wpisujemy znak = i teraz dopiero wpisujemy wynik. Niektórym sprawia to jeszcze trudność.

ww.matzoo.pl/zerowka/policz-i-dodaj-w-zakresie-10_51_331

Dla chętnych podaje też fajną interaktywną stronę do nauki historii i geografii (interaktywna mapa Polski) jest tam sporo zadań do zrobienia i posłuchania. Polecam

http://kula.gov.pl/

Kochani rodzice! Nie zapominajcie też, że ruch jest podstawową aktywnością dzieci. Wyjścia na rower, spacer do lasu, na pola nie są zabronione na szczęście :)))

Polecamy też zabawy z piłką, które dzieci lubią
np. Słońce parzy – wymieniamy różne planety – dzieci łąpią piłkę, na słowo „słońce” – nie można złapać piłki, bo ona parzy. Podobnie jak gra w kolory – nie łapiemy koloru czarnego.
Piłka parzy i „Zbijany” to ulubiona gra dzieci. :)))
Wersja tradycyjnej gry w zbijanego to poruszaniu się po określonym (niezbyt dużym) terenie i trafianiu piłką w ruchomy cel (rodzica). Gdy piłka dotknie w opiekuna, ten wchodzi w rolę rzucającego.

Kolanko

Zabawa znana współczesnym rodzicom z dzieciństwa, możliwa nawet w domu. Ćwiczy u dzieci refleks, umiejętność chwytania piłki i rzutów (drogocenne wazony proponujemy na ten czas ewakuować z pokoju). Zasady są proste i polegają na rzucania do siebie piłki. W chwili gdy komuś nie uda się złapać, klęka na kolano, przy drugim upuszczeniu piłki – na drugie, potem opiera łokieć na podłodze itp. Zabawę można dowolnie modyfikować (np. zamiast opierania łokciem może być siad skrzyżny) i dostosowywać trudnością do umiejętności dzieci. Każde złapanie piłki cofa jedno utrudnienie (czyli łapiąc piłkę, wstajemy z kolanka). A po zabawie puchar… lodów lub sałatki owocowej dla zwycięzcy!