Mobilność w przedszkolu

Już po raz drugi Eurpejski Tydzień Mobilności zmobilizował nas do intensywnych działań.Wprawdzie mobilni jesteśmy zawsze,bo taka jest specyfika przedszkola,ale skoro całe miasto świętuje -to musimy tam też być!
Rozpoczęliśmy od spotkania z władzami miasta.Dzieci 6l.- „Duszki” zaniosły list do Pana Burmistrza ,w którym deklarujemy swój udział w obchodach ETM.

/>
Dzieci niosły przez miasto transparenty z hasłami ekologicznymi.

/>

W czwartek niektóre dzieci sześcioletnie miały okazję poznać zasady gry w szachy. Pan Gołuński z Zespołu Szkół Nr8 zapoznał chłopców z grą,co im sie bardzo podobało.

Chłopcy dowiedzieli się,że gra wymaga myślenia i skupienia. />

Piątek przebiegał po hasłem „Edukacja przez sport”.Trójka naszych przedstawicieli (5l.) wybrała się do Lasku Miejskiego,gdzie brali udział w „poszukiwaniu skarbu” .Na ścieżce zdrowia bawili się i pokonywali różne przeszkody rywalizując z dziećmi z innych przedszkoli.

Nas reprezentowała Michalinka Schank,Hubert Gólski i Nikodem Wodowski />
Tego dnia również inne dzieci bawiły się w sport na terenie przedszkola,a także malowały w ramach konkursu „Bezpieczna droga do przedszkola”.

/>
Do domu dzieci zabrały „kalendarzyki” do notowania w czasie weekendu- co zrobiły dla zdrowia razem z rodzicami.
W poniedziałek grupka 6l.z grupy Misiaków brała udział w kolejnym konkursie.Tym razem odwiedziły Przedszkole nr6 ,by popisać się wiedzą nt.”Jestem bezpieczny”.
Środa była dniem bez samochodu.Wzorem ubiegłego roku powiesilismy zakaz wjazdu na bramie i każdy kto wjechał samochodem dostał zielony mandat.Za karę musiał przynieść zielona roslinkę do przedszkola!
Odwiedził nas też Pan Policjant- Marek Fortuński.W ciekawy sposób przekazał dzieciom zasady bezpieczeństwa na ulicy,w domu i na podwórku.Najciekawsze jednak dla dzieci było jego umundurowanie i oczywiście pistolet,który musiał pokazać i wyjaśnić do czego i kiedy może go używać.

Niektóre dzieci miały na twarzy wypisane: />
/M.Sz./