Nad stawem.

Witajcie.

W tym tygodniu tematem zajęć będą mieszkańcy stawu.

Opowiadanie wróżki:

            ,,Dawno temu bardzo lubiłam przebywać wśród ludzi. Spotykałam ich w wielu miejscach, pomagałam w różnych sytuacjach… byliśmy sobie bardzo bliscy. Niestety, ludzie chcieli ode mnie coraz więcej i więcej… Już nie wystarczała im moja przyjaźń i pomoc. Szukali mnie tylko po to, bym spełniała ich życzenia.

Nie tylko ja zauważyłam, że ludzie bardzo się zmienili. Coraz częściej przychodziły do mnie zwierzęta skarżąc się, że ktoś je krzywdzi. W lesie drzewa szumiały ze smutkiem, że już niedługo zasypią je śmieci… wówczas postanowiłam ukryć się przed ludźmi. Zamieszkałam w stawie. Moimi najlepszymi przyjaciółkami zostały ważki. One opowiadały mi, co dzieje się w świecie ludzi, ostrzegały o niebezpieczeństwie, pomagały dbać o porządek.

Tak spędziłam wiele lat. Ostatnio jednak ważki opowiadają mi dziwne rzeczy: ludzie szanują przyrodę, dbają o swoje zwierzęta, troszczą się o porządek w świecie natury… opowiedzcie mi, czy coś się zmieniło w czasie mojej nieobecności?

Dzieci wypowiadają się w oparciu o swoje spostrzeżenia i doświadczenia, zarówno pozytywne, jak i negatywne.

Jesteście bardzo mili. Ważki miały rację – ludzie stają się coraz lepsi. W nagrodę przedstawię wam moich przyjaciół: pająka, bociana, żabki, ważki, motyle.

W linku poniżej dostępne ilustracje.

https://przedszkolankowo.pl/wp-content/uploads/2020/05/Ilustracja-2.pdf

https://przedszkolankowo.pl/wp-content/uploads/2020/05/Ilustracja-3.pdf

https://przedszkolankowo.pl/wp-content/uploads/2020/05/Ilustracja-5.pdf

https://przedszkolankowo.pl/wp-content/uploads/2020/05/Ilustracja-6.pdf

Zapraszam do wykonania pracy plastycznej: motylka.

Czekam również na wasze prace: majkowska18@wp.pl

Życzę przyjemnej zabawy.