Pożegnanie Absolwentów

 
 

   Ostatni tydzień czerwca  w przedszkolu to zawsze czas uroczystych pożegnań z dziećmi, które odchodzą do szkoły.
W tym roku wszyscy absolwenci otrzymali granatowe birety i znaczki z napisem "pożegnanie przedszkola", by nadać jeszcze bardziej uroczystego tonu tym wydarzeniom.

 

 Siedmiolatki z przejęciem przygotowywały się na tą okazję. Każda grupa zaprosiła Rodziców, by zaprezentować swoje umiejętności nabyte w naszym przedszkolu.

 

  Każda uroczystość rozpoczynała się krótkim programem dzieci młodszych, które żegnały w ten sposób starszych kolegów. Po nich sami Absolwenci prezentowali swoje aktorskie umiejętności w różnych przedstawieniach. Duszki wcieliły się w bohaterów  "Śpiącej  królewny"  i pokazały jak można się świetnie bawić bajkami.

 

  Kreciki A  po przedstawieniu pt."Czarodziejskie pudło króla Bajdura" zaskoczyły wszystkich wspólną recytacją wierszy przez dzieci i ich Mamy. Było to naprawdę imponujące, choć na pewno nie łatwe.

 
 
 

  Misiaki w pięknych strojach  przedstawiły niezwykłą historię pomieszanych bajek pt."Nie ma tego złego". Aktorzy na tle wykonanej przez jedną Mamę dekoracji pokazali, że złe postacie w bajkach są jednak bardzo ważne.

 

  Wszystkie grupy recytowały i śpiewały jeszcze  o tym jak miło było w przedszkolu i jak się cieszą, że idą do szkoły. Na koniec każdej uroczystości zatańczyły dostojnego poloneza,  odebrały  pamiątkowe  książki  i zdjęcia  i  zasiadły do  ostatniego  podwieczorku  w  naszej "BAJCE".

            /więcej  zdjęć  w  fotogalerii /                                                        /M.Sz./