„RYMOWANKI” W PRZEDSZKOLU

O godz.9.30 zebraliśmy się w sali gimnastycznej by posłuchać tych starych-ulubionych i nowych -nie znanych wierszy i piosenek w wykonaniu dzieci z wszystkich grup przedszkola.Po wysłuchaniu musieliśmy wyłonić reprezentantów do 5 Konkursu Wiersza i Piosenki „RYMOWANKI” w Chojnickim Domu Kultury, który odbedzie się 4 kwietnia br.
Występowały dzieci z wszystkich grup; Smerfy i Skrzaty prezentowaly wierszyki, a starsze 5 i 6-latki pokazały ,że są bardzo muzykalne, śpiewając i ilustrując ruchem wesołe piosenki.
Wszyscy „Artyści” dostali dyplomy i pamiątki, a rada pedagogiczna miała trudny wybór,by wyłonić naszych przedstawicieli na międzyprzedszkolny konkurs.
Zdecydowaliśmy,że do Domu Kultury pójdą :

„Pszczółki” ,które zmieniły się w „Cztery zielone słonie”

/>

„Gumisie”-Zuzia Kostrzewa,Artur Drzazgowski,Patrycja Katolik i Klaudia Potracka zaśpiewają pisenkę o ulubionej zabawce -pluszowym misiu

/>

Jak koty tańczyć cza-czę będą Małgosia Dobrzańska,Aneta Gorecka,Marta Oleszczuk, Kamila Puchalska i Klaudia Rachwalska:

/>

W recytacji wierszy najlepsze były „Duszki”.
Kasia Guentzel opwiadała słowami D.Gellner o Kotach:

/>

Ania Thomas udowodniła, że o można opowiadać wierszem o „Dzikim Tańcu”:

/>

Wszystkie dzieci jeszcze mają trochę czasu ,by poćwiczyć dykcję, kroki,śpiew i dopracować stroje przed konkursem na forum miasta 4 kwietnia . Będziemy z ciekawością oglądać, „trzymać kciuki” i czekać na efekty!
/oprac.M.Sz./