Skrzaty na gospodarstwie w Cołdankach

           Już po raz drugi Skrzaciki miały przyjemność gościć na gospodarstwie rodziców swojego kolegi z grupy – Szymonka. Dzieci spędziły cudowny dzień na wsi, gdzie zobaczyły zwierzęta hodowlane takie jak świnki, kury, czy piękne koniki.

       

Niewątpliwą atrakcją była przejażdżka bryczką przez okoliczne lasy, aż do Nieżychowic, dzięki zaprzyjaźnionemu z rodziną panu Darkowi.

 

 

         

Były też pieczone kiełbaski i przepyszna domowa drożdżówka upieczona na nasz przyjazd przez babcię Szymonka.

     

Mama Szymonka – Pani Joasia – zadbała też o edukację Skrzacików. Pokazała z czego powstaje chleb i opowiedziała o kolejnych etapach jego produkcji.  Dzieci zobaczyły również gdzie i jak rosną ziemniaki.


           

Pogoda dopisała, więc Skrzaty mogły do woli „poszaleć” na świeżym powietrzu. Kilkugodzinna wizyta szybko minęła, aż żal było wyjeżdżać…

 

 

 

                          PAMIĄTKOWE ZDJĘCIE TUŻ PRZED WYJAZDEM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie dziękujemy Państwu Narloch za zorganizowanie wspaniałej wycieczki dla dzieci z grupy Skrzaty oraz poświęcenie swojego cennego czasu podczas pobytu dzieci na gospodarstwie.

Dziękujemy również Panu Darkowi Bloch z gospodarstwa agroturystycznego KONNA GRATKA w Nowym Dworze koło Chojnic za umilenie nam czasu przejazdem bryczką.

                                                                                            BMG

                                                                                                             /więcej zdjęć w fotogalerii/