Święto baśni w Bajce!

Już po raz piąty obchodziliśmy w tym roku imieniny naszej Bajki.Wzorem lat ubiegłych zorganizowaliśmy z tej okazji Międzyprzedszkolny przegląd bajek i baśni.
Ponieważ ten rok jest rokiem Andersena, to właśnie jego baśnie mieliśmy okazję oglądać w wykonaniu przedszkoli z naszego miasta.
Prezentację rozpoczęły nasze dzieci z grupy Pszczółek pokazując baśń „Brzydkie kaczątko”.

/>

Baśń wyreżyserowała Pani Mirka i Beata,a dzieci pięknie przedstawiły swoje role w aranżacji słowno-muzycznej.Pięknie wplecione były fragmenty muzyki poważnej-Vivaldiego i na koniec „Jezioro łabędzie” Czajkowskiego.

Pięknym,odmienionym  łabędziem był Kuba Domagała. />

Dwa przedszkola -nr 4 i 5 przedstawiły „Calineczkę”.Baśń ta jest bardzo znana i lubiana przez dzieci,a każda interpretacja była inna.Nam się obie podobały.

Ta Calineczka przybyła z przedszkola nr 4. />
Calineczka z przedszkola nr 5 wynurzyła się z pięknego kwiata.

Dzieci -widownia chętnie oglądały ulubione baśnie. />
Przedszkolaki-Skrzaty z „9” pokazały nam baśń ,której nie znaliśmy-„Stokrotka”.Chociaż była smutna i źle się skończyła bardzo wszystkich zaciekawiła.

Przegląd zakończyliśmy baśnią „Królowa Śniegu” w wykonaniu małych artystów z przedszkola nr6.

/>

Tradycyjnie Rada Przedszkola ufundowała dla każdego przedszkola nagrodę-oczywiście książkę z baśniami Andersena,a dla każdego dziecka występującego kolorowankę i coś słodkiego.
Był to już V Przegląd Bajek w naszej „Bajce”.Miło spędziliśmy ten dzień oglądając ulubione postacie bajkowe ,a teraz będziemy czytać inne ,jeszcze nie znane utwory pana Andersena,bo wiemy,że warto!
/M.Sz./