TEATR LALEK BURATINO W BYDGOSZCZY

          12 listopada wraz z chętnymi dziećmi z grup "Misiaki", "Jeżyki", "Duszki",  "Gumisie", "Motylki A i B" byliśmy w Bydgoszczy w Miejskim Domu Kultury, na przedstawieniu "Przygody Kaja i Gerdy", w wykonaniu Teatru Lalek Buratino. 

 

          Obejrzeliśmy tajemniczą, ale również zabawną i wbrew tytułowi ciepłą, przygodową opowieść o losach chłopca, którego zapragnęła mieć w swoim pałacu Królowa Śniegu. Z odsieczą Kajowi wyruszyła jego przyrodnia siostra Gerda. Zanim jednak dotarła do Zimowego Pałacu przyszło jej stanąć twarzą w twarz z wieloma przeciwnościami i pokonać mnóstwo niebezpieczeństw.

 

          Po spektaklu dzieci uczestniczyły w lekcji teatralnej. Prowadzący ją aktor zapoznał nas z niezwykle barwnymi i fascynującymi lalkami teatralnymi. Marionetki, pacynki, kukły, jawajki, lalki "żyworękie"- właśnie je wszystkie dzieci mogły dotknąć, a nawet na krótką chwilę wcielić się w rolę jednej z bajkowych czy baśniowych postaci.

 

          Po ciekawym spotkaniu przedszkolaki zjadły ciepły obiad w restauracji, po którym wszyscy szczęśliwie wrócili do przedszkola.


            /więcej zdjęć w fotogalerii/      B.R.