Twórcza sobota w „Bajce”

IMG_1245

 

 

W minioną sobotę -4 października rozpoczęliśmy cykl spotkań pod hasłem „Twórcza sobota”   Tego dnia zaprosiliśmy chętnych rodziców z dziećmi z naszego przedszkola. Celem  pierwszego warsztatu było zapoznanie z techniką batiku,  twórcze  spędzenie czasu i czerpanie radości z tworzenia czegoś nowego. Przy pomocy wosku i farby dzieci z Mamami zdobiły płótno. Nad całością czuwała specjalistka od tej techniki plastycznej Pani Ewa Matysiak i nasze Panie z przedszkola.

IMG_1243

 

Dzieciom wystarczyły proste wzory liści, owoców czy też warzyw , żeby wyczarować piękne prace, a batik jest właśnie taka techniką, która nawet przy niewielkich zdolnościach plastycznych pozwala na tworzenie pięknych, niepowtarzalnych prac.

 

 

 

IMG_1287

 

Efekt wspólnej pracy naszych dzieci i Mam przerósł nasze oczekiwania, a mali artyści mogą teraz podarować piękny obrazek komuś w prezencie lub ozdobić nim swój pokój. Jeśli ponadto udało nam się kogoś „zarazić” pasją tworzenia  i będzie próbował sam w domu zrobić podobną rzecz będziemy się podwójnie cieszyć.

 

 

IMG_1290

 

Uwieńczeniem pracy było wspólne zdjęcie i obietnica udziału w kolejnych, sobotnich warsztatach w listopadzie, kiedy to będziemy lepić anioły z gliny.

Dziękujemy wszystkim za udział i …..

zapraszamy do zapisów w grupach – liczba miejsc ograniczona!