TYGRYS PIETREK PRZEZWYCIĘŻA STRACH

  
Za nami kolejne spotkanie z teatrem. Tym razem w wykonaniu aktorów teatru „Vaśka” obejrzeliśmy spektakl lalkowy pt. „Tygrys Pietrek przezwycięża strach”.

   Jest to opowieść o tygrysie Pietrku, który wszystkiego się boi, aż w końcu za karę traci swoje paski. Próby zdobycia przyjaciół kończą się klęską, nic też nie wychodzi z poszukiwania odwagi, bo nie można jej kupić, a nauczyć się trudno; nawet w wojsku nie udaję się Pietrkowi pokonać strachu. Dopiero choroba mamy sprawia, że tygrysek przestaje myśleć o sobie i bez namysłu wyrusza w nocy po doktora. Staje się odważnym i prawdziwym tygrysem i odzyskuje upragnione paski.

  
Pełna humoru opowieść o perypetiach Tygrysa Pietrka dotyka w istocie ważnego dla dzieci problemu odwagi. Czy bohater potrafi pokonać strach? Czy odzyska utracone tygrysie paski? I czy wyjdzie zwycięsko z ostatecznej próby?

  
Spektakl, który z przyjemnością obejrzeliśmy, nauczył nas, że kłopoty i lęki są do pokonania i że łatwo być odważnym, gdy myśli się o innych a nie o sobie.

                                                                             
                                                                                          HB & BMG