Wycieczka do Miasteczka Westernowego w Rudniku

   Maj, jak co roku, to miesiąc wycieczek starszych grup naszego przedszkola. W tym roku przedszkolaki odwiedziły Miasteczko Westernowe w Rudniku k/Grudziądza.
 

   Gumisie W wycieczce brały udział dzieci z grup zerowych – "Misiaki", "Duszki" i "Gumisie" oraz część dzieci z grupy 5-latków – "Jeżyki", "Żabki" i "Kreciki".

  
 

Atrakcji było co niemiara. Na początku dzieci zwiedzały mini zoo, w którym mogły obejrzeć z bliska min. takie zwierzęta jak wielbłąd, struś, lama, ale też mniej egzotyczne jak np. ozdobne kury, osioł czy króliki.

 

   Drugim etapem wycieczki był park dinozaurów. Przedszkolaki mogły podziwiać postaci tych prehistorycznych zwierząt w ich naturalnej wielkości, a następnie postaci zwierząt afrykańskich.

 

   Dzieci obejrzały też postaci ze znanych i lubianych przez nie bajek w "Krainie bajek, baśni i legend".
 

   Zwiedziły też "kopalnię złota", w której mogły spróbować własnych sił w przesiewaniu piasku. Były też przejażdżki dyliżansem i starą ciuchcią.
 
 

   Jednak najważniejszym punktem programu była inscenizacja rodem z prawdziwego westernu, podczas której bracia Daltonowie napadli na bank. Wszystko oczywiście dobrze się skończyło, ponieważ do akcji wkroczył nie kto inny jak dzielny Lacky Luke.
 

   Podczas tego występu dzieci mogły podziwiać wspaniałe popisy woltyżerki. A po zakończonym pokazie był czas na odwiedzenie typowo westernowskich sklepików oraz na postrzelanie ze strzelby i łuku.

                                             

 

                                                                                 BMG                       /więcej zdjęć w fotogalerii/