ZDROWE KANAPKI NA TALERZACH U „KRECIKÓW”

  
25 października 2011 r. grupa „Kreciki” podjęła wielkie wyzwanie „ robimy zdrowe kanapki”. Tego dnia dzieci zaprosiły do przedszkola swoich rodziców, aby tym razem mogli zamienić się w kucharzy i wspólnie zrobić kanapki. Jednak na początek dzieci miały przygotowaną niespodziankę. Zaprosiły rodziców do obejrzenia dwóch scenek „Mikroby” i „Chory Piotruś”. Występ bardzo się podobał.
  

W tym dniu dzieci przyniosły dużo różnych warzyw, ugotowane jajka i całe mnóstwo dobrych chęci.
Zajęcia kulinarne jesienią , to sama przyjemność! Świeże warzywa: sałata, rzodkiewki i ogórki to doskonałe produkty, które świetnie smakują i mają mnóstwo witamin. Zanim dzieci usiadły do pracy, ubrały się w fartuszki, założyły daszki na głowę. Wyglądali jak Mali Kucharze.    

 
  
Po starannym umyciu rączek i przygotowaniu stanowisk pracy, wszyscy razem zabraliśmy się do „ ciężkiej” pracy. Pomysłów było wiele. Na kanapkach widniały kwiatki, samoloty, samochodziki, ryby, księżniczki i urocze buźki. Wyglądały one przepięknie. Na twarzach dzieci jak i rodziców było widać zadowolenie z wykonanej pracy. 

  

Pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie! Ta maksyma sprawdziła się tu doskonale, gdyż dzieci podchodziły po dokładkę i zjadały swoją porcję z apetytem! Rodzice też chętnie spróbowali tak wytwornych kanapek.  

Chcemy, aby nasze mamusie i tatusiowie zobaczyli, czym się zajmujemy w przedszkolu, jak miło i ciekawie spędzamy tu czas i jak wiele się uczymy po prostu doskonale się bawiąc!
 
 
Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu produktów.

                    

                           /więcej zdjęć w fotogalerii/                                                   HB & BMG