ŻEGNAMY PRZEDSZKOLE !

….”POŻEGNAMY PRZEDSZKOLE,POKŁONIMY SIĘ SZKOLE,
NOWĄ DROGA PÓJDZIEMY ODWAŻNIE!
ROZKOŁYSZĄ SIĘ DRZEWA,WIATR NA LIŚCIACH ZAŚPIEWA
I BĘDZIEMY WYGLĄDAĆ POWAŻNIE !…

Jak co roku -czerwiec jest miesiącem rozstania z przedszkolem.Dzieci sześcioletnie osiągnęły dojrzałość szkolną i opuszczaja nas by we wrześniu zasiąść w szkolnych ławkach.
Spotkaliśmy się jeszcze na ostatnich uroczystościach, by dzieci mogły zaprezentować swoje osiągnięcia i zdobyte umiejętności.
Rozpoczęło się 13 czerwca kiedy to grupa Gumisiów Pani Marylki Kąkolewskiej zaprosiła Rodziców na ustrojoną salę gimnastyczną i zaprezentowała bajkę „Kot w butach” .
/>
Grali swoje role jak prawdziwi aktorzy, a potem jak tancerze zatańczyli prawdziwego poloneza.

/>
Kolejnym dniem pożegnań był 16 czerwiec, kiedy to w sali Misiaków zebrali się Rodzice 15 sześciolatków.Przy mikrofonie i akompaniamencie Pani Oli przy pianinie prezentowali swoje umiejętności przyswojone przez ostatni rok. />
Na koniec również zaprezentowali taniec -była to skoczna polka.
/>
17 czerwca ,po czterech latach pobytu w naszej „Bajce”, pożegnaliśmy grupę Duszków.Przedstawiły one w sali teatralnej nową formę jaką jest pantomima.Dzieci wcieliły się w postacie z bajki „Na jagody” i przy pięknej muzyce pokazywały treść utworu.
/>
Potem w wierszykach i piosenkach przypomniały wszystkim, że czeka na nich szkoła i,- że mają już 7 lat!

Ostatni dzień pożegnań to 18 czerwca.Grupa Gumisiów Pani Basi Gut zebrała się ,by zaprezentować gosciom bajkę „Calineczka”,w której grały wszystkie dzieci.

/>
W dalszej części usłyszeliśmy ładnie wykonane piosenki i wiersze przypominające jak miło i wesoło było w przedszkolu.
Dzieci obiecały, że będą nas mile wspominać i odwiedzać.

/>
Wszystkim uroczystościom towarzyszył miły nastrój,słodki poczęstunek i piękne słowa podziękowań … dla dzieci za czas zabawy, nauki ,osiągnięcia w konkursach,
… Rodziców za miłą współpracę i pomoc , …oraz dla nas -pracowników przedszkola za wkład pracy i zaangażowanie w wychowanie i nauczanie dzieci, które osiągnęły wysoki stopień dojrzałości szkolnej i śmiało mogą kroczyć nową drogą do wiedzy !
/M.Sz./