Kubuś Puchatek w przedszkolu.

Raport z urodzin Kubusia Puchatka

Dnia 15.10.04. miały miejsce w naszym przedszkolu uroczyste obchody 78 urodzin znanego dzieciom misia- Kubusia Puchatka.

W dniach bezpośrednio poprzedzających tą uroczystość, nauczycielki w grupach zapoznały dzieci z życiorysem autora przygód Puchatka- A. Milne, założyły kąciki zawierające gadżety misia i jego przyjaciół i obejrzały bajki video.

W dzień urodzin Kubusia Puchatka od samego rana w sali teatralnej rodzice -przedstawiciele Rady Przedszkola czytali dzieciom ,, Przygody Kubusia Puchatka ”, byli wśród wielu

p. Rudnik, p. Rożek, p. Chamier- Ciemiński p. dyrektor M. Sząszor.

Po obiedzie wszystkie grupy spotkały się w sali gimnastycznej, w towarzystwie samego Kubusia Puchatka. Tu odśpiewano ,, 100 lat ” dla solenizanta, dzieci obdarowały Kubusia własnoręcznie namalowanymi laurkami, w niebo wypuszczono balony z życzeniami. Następnie chętne dzieci brały udział w konkursach np. ,, pohukiwanie sowy ” ,, kto szybciej wyliże małe co nieco ” ,, kangurze skoki ”. Wesołą zabawę przerywały rozmowy z Kubusiem Puchatkiem o jego Stumilowym lesie i przyjaciołach. Na podwieczorek dzieci dostały „małe co nieco” w postaci miodowego ciasta.

Był to dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci i jeszcze bardziej zbliży je do postaci ulubionego Kubusia Puchatka.

Oprac. D. Podolska